کد خبر: 3775218
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
گروه اجتماعی - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌شمالی گفت: هم‌اکنون ۲۶ هزار و ۱۷۳ حامی نیکوکار از سراسر کشور حمایت ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم را در استان بر عهده‌ دارند.

26 هزار حامی از ایتام خراسان‌شمالی حمایت می‌کنند

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، محمود بادله، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان امروز سوم دی‌ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین حدود ۱۱ میلیارد تومان به فرزندان طرح ایتام و محسنین کمک کردند، اظهار کرد: کمک‌های حامیان این استان در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین در هشت‌ماهه نخست امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به اینکه هفت هزار و ۲۲ خانوار در قالب این دو طرح تحت حمایت‌های کمیته امداد این استان قرار دارند، افزود: هم‌اکنون سه هزار و ۴۹۳ یتیم و سه هزار و ۷۲۹ فرزند نیازمند نیز در قالب طرح محسنین تحت حمایت این نهاد هستند و ۲۶ هزار و ۱۷۳ حامی نیکوکار از سراسر کشور حمایت ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم را بر عهده‌ دارند.
بادله بیان کرد: به برکت همکاری خیران، همه ایتام تحت حمایت این نهاد از نعمت پدر معنوی برخوردار هستند اما با این ‌وجود برای رسیدگی به نیاز این کودکان حمایت‌های بیشتری در بخش‌های درمانی، مسکن، تحصیلی، معیشتی و اشتغال لازم است.
وی گفت: ۳۲۷ نفر از کودکان تحت پوشش طرح محسنین، فاقد حامی هستند که امیدواریم با مشارکت خیران شاهد رشد و ارتقای زندگی و تحصیل در این خانوارها باشیم.
بادله با اشاره به اینکه سرانه کمک به فرزندان نیازمند ماهیانه حداقل ۵۰ هزار تومان است، افزود: نیکوکاران و هم استانی‌ها می‌توانند با مشارکت در این طرح خداپسندانه از فیوضات معنوی آن برخوردار شوند.
بادله یادآور شد: متقاضیان مشارکت در این طرح به‌منظور آشنایی و ثبت‌نام می‌توانند با شماره ۰۵۸۳۲۲۵۷۶۵۱ تماس گرفته و یا از طریق سامانه # ۰۵۸*۸۸۷۷* در طرح‌های مختلف این نهاد مشارکت کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: