کد خبر: 3801680
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
گروه اجتماعی ــ فرمانده انتظامی خراسان‌شمالی با اشاره به کاهش 62 درصدی تصادفات فوتی در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سطح محورهای استان، گفت: خوشبختانه در بررسی‌های به عمل آمده مجموع تصادفات در این مدت نسبت به مدت مشابه 18 درصد کاهش داشته است.

کاهش ۱۸ درصدی تصادفات در خراسان شمالی

 به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، سردار علیرضا مظاهری، فرمانده نیروی انتظامی استان امروز ۱۸ فروردین ماه در نشست خبری با اشاره به اینکه 75 درصد از سرقت‌های انجام شده در این استان از دسته سرقت های خرد هستند، اضافه کرد: سرقت از منازل رتبه اول را در بین سرقت ها به خود اختصاص داده است که در این راستا 82 درصد نیز افزایش دستگیری سارقان را در سال 97 داشتیم.
وی با بیان اینکه 140 درصد میزان رضایت مندی از نیروی انتظامی افزایش داشته است، اظهار کرد: 32 درصد از انتقادات از این نهاد نیز کاهش یافته است که نشان از حضور و فعالیت به موقع نیروهای انتظامی در استان دارد.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌شمالی بیشترین گروه سارقان را رده سنی 25 تا 39 سال دانست، گفت: بیش از 99 درصد سارقان زیر دیپلم و بی سواد بودند.
مظاهری با اشاره به اینکه 46 نفر به جرم جابجایی کالای قاچاق دستگیر شدند، تصریح کرد: ارزش کالاهای قاچاق کشف شده چهار میلیارد و 850 میلیون تومان بوده است.
وی با بیان اینکه در ایام نوروز تصادفات فوتی 62 درصد کاهش یافته است، بیان کرد: در نوروز 97 تعداد تصادفات فوتی 13 فقره بوده که در نوروز 98 به پنج فقره کاهش یافته است.
مظاهری با اشاره به اینکه جمع مجموع تصادفات در نوروز 98 کاهش 18 درصدی نسبت به مدت مشابه را داشته است، عنوان کرد: جان باختگان تصادفات از 18 نفر در سال 97 به 9 نفر در نوروز 98 رسیده است که کاهش 55 درصدی در این حوزه وجود داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌شمالی در رابطه با کشفیات مواد مخدر در نوروز 98 بیان کرد: در نوروز 97 کشفیات مواد مخدر 121 کیلو و 700 گرم بوده است که در نوروز 98 این آمار به 197 کیلو و 500 گرم افزایش داشته و شاهد رشد 62 درصدی در کشفیات مواد مخدر بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: