کد خبر: 3802057
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
گروه اجتماعی ــ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی با اشاره به استقبال چشمگیر گردشگران و مسافران از اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان طی ایام نوروز، گفت: این اقامت نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت.

افزایش اقامت مسافران نوروزی در بومگردی‌های خراسان‌شمالی

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، حبیب یزدان‌پناه، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی اظهار کرد: از آغاز سفرهای نوروزی تا پایان 16 فروردین‌ماه جاری، سه هزار و 34 گردشگر و مسافر نوروزی، بوم‌گردی‌های استان را برای اقامت انتخاب کردند.
وی با اشاره به اینکه این رقم در مدت مشابه سال گذشته 482 نفر بوده است، از افزایش 529 درصدی اقامت گردشگران و مسافران نوروزی در اقامتگاه‌های بوم‌گردی خراسان‌شمالی خبر داد.
وی با بیان اینکه طبیعت‌گردی امروز به یکی از رو به رشد‌ترین بخش‌ها در صنعت گردشگری تبدیل شده است، ابراز امیدواری کرد: اقامتگاه‌های بومگردی خراسان‌شمالی با ویژگی‌های فرهنگی و تنوع اقوام و اقلیمی که این استان دارا است، بتواند در آینده طرفداران بیشتری پیدا کند.
وی با اشاره به استقبال 33 اقامتگاه بومگردی خراسان‌شمالی از گردشگران و مسافران نوروزی، اظهار کرد: بوم گردی راهی برای احیای سنت‌ها و آئین‌های قدیمی است که این مهم در اقامتگاه‌های بومگردی استان به نمایش گذاشته شده است.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان‌شمالی افزود: گردشگران در این اقامتگاه‌ها می‌توانند از فرهنگ، آداب و رسوم و آیین‌های بکر و دست‌نخورده، غذاهای سالم و طبیعی، نحوه فعالیت روستائیان، صنایع‌دستی زنان و مردان روستا نشین و مناظر طبیعی زیبا و دیگر جاذبه‌های گردشگری این مناطق بهره‌مند شوند.
یزدان پناه با بیان اینکه ایجاد خانه‌های بوم گردی در روستاها نقش بسیار مهمی در مهاجرت معکوس دارد، عنوان کرد: مدیریت بوم‌گردی در بسیاری از روستاها به صورت خانوادگی است و این امر سبب شده اشتغال در روستاها رونق پیدا کند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: