کد خبر: 3802483
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
گروه اجتماعی ــ استاندار خراسان‌شمالی گفت: جانبازان و ایثارگران با حضور در جبهه‌های جنگ تحمیلی، شغلی برای خود انتخاب نکردند این افراد به نوعی راهی را انتخاب کرده‌اند که نشئت گرفته از تفکر، دیدگاه و اعتقادات آنان است.

رشادت‌های جانبازان نشات گرفته از تفکرات آنان است

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان‌شمالی، امروز، 21 فروردین ماه در نشست صمیمی با جانبازان شاغل در استانداری و فرمانداری‌های تابعه استان اظهار کرد: وقتی نگاهی به پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن، هشت سال دفاع مقدس و خنثی‌کردن سایر توطئه‌ها داشته باشیم می‌بینیم که بدون شک عده‌ای بسیار مؤثرتر از دیگران بوده‌اند که اگر حضور این افراد نبود شاید امروز به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.
وی ادامه داد: تأثیرگذاری این افراد را می‌توان در زمان پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی، سازندگی، شهدای مدافع حرم به خوبی لمس و مشاهده کرد، وقتی به ایثارگری‌ها، از خود گذشتگی و جانفشانی این افراد نگاه می‌کنیم به نوعی پس از پیروزی انقلاب یک ضرورت را ایجاد کرده‌‎اند در حالیکه نگاه من فراتر از این‌ها است.
وی خاطرنشان کرد: اگر نگاه ازخودگذشتگی ایثارگران نبود شاهد پیروزی انقلاب و دگرگونی و تحول مسیر انقلاب نبودیم که ریشه آن به عاشورا و از خودگذشتگی‌های صدر اسلام برمی‌گردد.
شجاعی اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس نقطه اوج این جانبازی‌ها و ایثارگری‌ها است که به نمایش جهانیان و منصه ظهور رسید.
وی افزود: افرادی که در آمریکا حکومت را دست دارند ترسی از حمله و شروع جنگ را ندارند همین نگاهی که آنان نسبت به سپاه پاسداران در سطح جهان ایجاد کرده‌اند نشان دهنده این است که کارهای آن قاعده مند نیست که در این میان یک عامل موجب شده تا آنان حساب ایران را از سایر کشورها جداکنند.
شجاعی ادامه داد: رشادت‌های همین جانبازان موجب شده تا دشمنان حساب ایران را از سایر کشورها جدا کنند که این رشادت‌ها در مقوله تکنیک، تاکتیک و جنگ افزارها تعریف نشده است چون آنها می‌دانند که ایران کشوری معمولی و فضایی مناسب برای جنگ نیست و با هیچ کشور دیگری هم قابل قیاس نیست.
وی اظهارکرد: دشمنان ما می‌دانند که فقط با صرف بودجه و به کارگیری جنگ افزارهای خود نمی‌توان محاسبات خود را انجام دهند زیرا اینجا محاسبات دیگری برقرار است بنابراین با فشارهای اقتصادی و تحریم می‌خواهند جنگ دیگری را برما تحمیل کنند.
شجاعی بیان کرد: امیدواریم هر کسی در هر حیطه کاری خود قائل به عزت و سربلندی که یکی از آرمان‌های اصلی شهدا، جانبازان و ایثارگران بوده باشند و اهداف ما در راستای دستاوردهای امام راحل (ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق ایرانی آزاد و مستقل باشد هرچند که در این چهل سال ما لحظه ای به خود واگذار نشدیم.
وی افزود: به‌رغم تمام فشارهای اقتصادی، ایران دستاوردهای عظیمی را داشته که هر چند در یک سال گذشته شرایط اقتصادی خوبی بر مردم ما حاکم نبوده که با تدابیر مقام معظم رهبری و تلاش‌های دولت تدبیر و امید به درستی مدیریت خواهد شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: