کد خبر: 3803631
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
گروه فرهنگی ــ نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌ شمالی با تأکید بر اینکه باید تلاش کرده و زیرساخت‌های تمدن اسلامی را مهیا کنیم، افزود: موضع‌گیری دانشگاه‌های ما باید به سمت این قله بلند باشد.

نگاه و روحیه انقلابی و عمل جهادی تأکید رهبری به جوانان است

به گزارش ایکنا ازخراسان‌ شمالی، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در استان امروز، 25 فروردین ماه در دیدار با هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد، با تبیین نقش دانشگاه و دانشگاهیان در اجرایی کردن مفاد بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت.
وی با اشاره به اینکه خطاب اصلی رهبری در این بیانیه به جوانان مبتکر و انقلابی است، ادامه داد: رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب سه ویژگی را برای جوانان مدنظر قرار داده و تأکید کرده‌اند که جوانان باید نگاه انقلابی، روحیه انقلابی و عمل جهادی داشته باشند.
یعقوبی با بیان اینکه در این راستا در وهله نخست باید نگاه‌ها درست باشد، بیان کرد: رهبری همواره به انقلابی بودن خود افتخار می‌کنند، ازاین‌رو جوانان باید تلاش کنند نگاه و روحیه آن‌ها انقلابی باشد.
رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان‌شمالی خاطرنشان کرد: بر این اساس انسان باید در مواضع گوناگون روحیه انقلابی خود را بروز و ظهور دهد، اما از همه مهم‌تر این است که عمل او جهادی باشد.
وی با اشاره به اینکه رهبری درباره جوانان رهنمودهای پخته و حکیمانه‌ای دارد، اظهار کرد: بنا به فرموده رهبری سه ظرفیت انرژی، امید و ابتکار در جوان‌های ما هست که اگر به‌درستی هدایت شود می‌تواند منشأ خیر و برکت فراوانی باشد.
یعقوبی با بیان اینکه ما از مراحل تأسیس، تثبیت و صدور انقلاب عبور کرده‌ایم، افزود: امروز باید همت بلندی به نام تمدن‌سازی را مدنظر داشته باشیم.
وی با تأکید بر اینکه باید موضع‌گیری دانشگاه‌های ما به سمت این قله بلند باشد، بیان کرد: همه باید تلاش کرده و زیرساخت‌های تمدن اسلامی را مهیا کنیم و در این زمینه بیانیه گام دوم انقلاب سرلوحه کار باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی عنوان کرد: باید با کمک رهبرحکیم و ملت رشید بسترهای تمدن‌سازی را فراهم کرده و با این تمدن‌سازی مقدمه تمدن جهانی امام عصر (عج) را فراهم کنیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: