کد خبر: 3811172
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
گروه سیاسی ــ نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی گفت: اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری اقتصاد رفاقتی و ریاضتی نیست؛ بلکه اقتصادی است که همه با هم در میدان کار برای رونق تولید در بخش‌های مختلف کار می‌کنند.

اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری اقتصاد ریاضتی و رفاقتی نیست

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی امروز، 23 اردیبهشت‌ماه در نشست با شماری از مسئولان استانی، با تأکید بر حمایت مناسب از بخش خصوصی در عرصه اقتصادی، اظهار کرد: متأسفانه در کشور ما خصوصی‌سازی به‌خوبی اجرایی نشده و جایگاه مناسب خود را پیدا نکرده است.
وی افزود: به‌طور مثال در بحث خودروسازی به دلیل عدم حمایت از بخش خصوصی رشد چندانی نداشته‌ایم، در حالی که اگر بخش خصوصی به معنای واقعی وارد این عرصه می‌شد و رقابت شکل می‌گرفت بدون شک وضعیت خودروسازی کشور بسیار بهتر از شرایط فعلی بود.
یعقوبی ادامه داد: در حال حاضر خودروسازی به یک فاجعه در کشور تبدیل شده، به‌گونه‌ای که نه مردم و نه مسئولان از وضعیت موجود رضایت ندارند.
وی با بیان اینکه نسخه اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب درمان بسیاری از دردهای اقتصادی موجود در کشور از جمله وضعیت اسف‌بار خودروسازی است، عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری اقتصاد رفاقتی و ریاضتی نیست، بلکه اقتصادی است که همه با هم در میدان کار برای رونق تولید در بخش‌های مختلف کار می‌کنند.
یعقوبی با اشاره به رسالت همگانی در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در کشور، اظهار کرد: در این زمینه برخی تولید فکر می‌کنند، برخی تولید سلامتی و شماری هم در زمینهٔ تولید فرهنگ فعالیت می‌کنند که همه این موارد باید به‌صورت توأمان پیگیری شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان‌شمالی ادامه داد: باید ذهن خود را بازتر کنیم، وقتی رهبری حمایت از کالای ایرانی را مورد تأکید قرار می‌دهند باید این حمایت به معنای واقعی صورت گیرد نه اینکه تنها به اقدامات نمایشی بسنده کنیم.‌
وی بیان کرد: اگر فرمایشات و رهنمودهای اقتصادی رهبری در این 10 سال به‌درستی اجرایی می‌شد ما از تحریم‌ها هراسی نداشتیم.
یعقوبی با تأکید بر تکیه بر توانمندی و توان داخلی در عرصه اقتصادی، اظهار کرد: باید در عرصه‌های مختلف به خود میدان دهیم، اما متأسفانه دیده می‌شود برخی مواقع خودمان خودزنی کرده و کالای ایرانی را تضعیف می‌کنیم.‌
امام جمعه بجنورد ادامه داد: به‌عنوان مثال ترکیه چای تولیدی مزارع کشور ما را وارد کرده و تحت عنوان کالای خارجی به ما تحویل می‌دهد که این‌گونه موارد نشان می‌دهد بسیاری از زیرساخت‌های ما اشکال دارد و برخی از اقدامات ما در راستای حمایت از بخش خصوصی و کالای ایرانی و داخلی نیست.‌
یعقوبی عنوان کرد: البته باید مراقب باشیم خصوصی‌سازی با نظارت درست صورت گرفته و این نظارت به‌صورت صحیح تداوم داشته باشد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: