کد خبر: 3811246
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
گروه اجتماعی ــ نتایج مرحله مقدماتی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در خراسان‌شمالی که به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان و با همکاری دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، اعلام شد.

اعلام نتایج دور مقدماتی مرحله استانی هشتمین مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در خراسان‌شمالی

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان، در مرحله مقدماتی مسابقات ملی دانشجویان ایران در استان که به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان و با همکاری دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، 13 تیم از دانشگاه‌های استان به رقابت پرداختند.
در روز اول از مرحله مقدماتی تیم‌های امام موسی صدر از دانشگاه دولتی بجنورد(موافق) و تیم مادر از دانشگاه علوم پزشکی(مخالف) با گزاره «ادامه دادن جنگ از سوی ایران پس از فتح خرمشهر اقدامی در جهت منافع ملی ایران بود» با هم به رقابت پرداختند که تیم مادر به مرحله بعد راه پیدا کرد.
تیم‌های ایران(مخالف) از دانشگاه پیام نور بجنورد و شهید دیالمه(موافق) از دانشگاه دولتی بجنورد با گزاره« سیاه‌نمایی در فیلم‌های ایرانی یکی از علت‌های اصلی اعطای جوایز در جشنواره‌های بین‌المللی است» به رقابت پرداختند که تیم شهید دیالمه به مرحله بعد راه یافت.
سومین مناظره در روز اول بین تیم‌های ذهن زیبا از دانشگاه پیام نور بجنورد(مخالف) و تیم آپ از دانشگاه کوثر بجنورد(موافق) با گزاره «ازدواج موقت راه حل مناسبی برای جلوگیری از روابط نامشروع در سطح جامعه است» بود که تیم آپ برنده شد.
در روز دوم از مرحله مقدماتی تیم‌های تسنیم از دانشگاه کوثربجنورد(موافق) و تیم آبادیس از دانشگاه پیام نور بجنورد(مخالف) با گزاره «ازدواج موقت می تواند جلوی انحرافات جنسی را در جامعه بگیرد» به رقابت پرداختند که تیم آبادیس صعود کرد.
تیم‌های ادیبان از دانشگاه کوثر(موافق) و تیم برهان از دانشگاه علمی ـ کاربردی(مخالف) نیز با گزاره «آرامش روحی دانشجویان در دانشگاه‌های تک جنسیتی بیشتر است» با یکدیگر به مناظره پرداختند که تیم برهان وارد مرحله بعد شد.
تیم‌های آوای عدالت از دانشگاه پیام نور اسفراین(موافق) و تیم سلولوژی از دانشگاه کوثر(مخالف) با گزاره «آگاهی زنان نسبت به حقوق خود یکی از دلایل اصلی افزایش آمار طلاق در جامعه ایران است» به رقابت پرداختند که تیم سلولوژی به مرحله بعد راه یافت.
گفتنی است تیم‌های ایران و ذهن زیبا هر دو از دانشگاه پیام نور بجنورد و تیم آوای عدالت از دانشگاه پیام نور اسفراین به عنوان دارنده بالاترین امتیاز میان تیم های بازنده، مجدد به مناظره پرداختند.
در ادامه تیم‌های منطق آوران از دانشگاه علمی کاربردی(مخالف) و تیم ایران از دانشگاه پیام نور بجنورد(موافق) با گزاره« ثروت با خود فرهنگ به همراه می آورد» به رقابت پرداختند که تیم منطق آوران وارد مرحله بعد از این دور از مسابقات شد.
تیم‌های ذهن زیبا از دانشگاه پیام نور بجنورد(مخالف) و آوای عدالت از دانشگاه پیام نور اسفراین(موافق) نیز با گزاره« بروز اعتیاد در افراد ریشه در کودکی آنها دارد» به رقابت پرداختند که تیم ذهن زیبا به مرحله بعد صعود کرد.
بنا به این گزارش این مناظره‌ها به میزبانی دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار شد.
مرحله نیمه نهایی این مسابقات در حال برگزاری است و تیم برنده به مرحله منطقه ای و سپس ملی راه خواهد یافت.
‌اصغری راد، ‌اونق، ‌رحمانی، ‌محمدزاده، ابوالقاسم کریمی و مریم یزدان‌پناه از اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه داوری این مسابقات را بر عهده داشتند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: