کد خبر: 3811305
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶
‌گروه فرهنگی- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی از افزایش صندلی‌های سینما به دو هزار و ۴۰ صندلی در استان خبر داد.

افزایش صندلی‌های سینما در خراسان‌شمالی

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان امروز ۲۳ اردیبهشت در نشست خبری اظهارکرد: درحال حاضر میانگین صندلی سینماهای استان از متوسط کشوری عبور کرده و این در حالیست که در خراسان‌شمالی به ازای هر ۴۴۱ نفر یک صندلی و در سطح کشور به ازای هر ۶۲۰ نفر یک صندلی وجود دارد.
وی ادامه داد: در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری شاهد رشد ٢٥ درصدی در بحث آموزشگاه های آزاد هنری، رشد ٣٥ درصدی در تولیدات نمایشی(٣٩ اثر با ٣٤٢ اجرا)، افزایش تعداد چاپخانه‌ها از ٥٠ واحد به ٦١ واحد، افزایش تعداد موسسات فرهنگی و هنری از ٢٧ تا به ٣٧ موسسه، کانون‌های آگهی و تبلیغات از ٥٢ کانون به ٥٧ کانون، مطبوعات از ٢٦ به ٢٨ بوده ایم.
وی ادامه داد: امسال ۱۱ جشنواره فرهنگی و هنری به منظور شناسایی استعدادها و توانمندی های هنری هنرمندان و تشویق آنها به خلق آثار هنری در خراسان‌شمالی برگزار خواهد شد.
فرخنده برگزاری جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر، جشنواره ملی تئاتر آیات، جشنواره استانی شعر، جشنواره استانی هنرهای نمایشی، جشنواره استانی هنرهای تجسمی، جشنواره عکس را از اهم جشنواره‌ها در سال جاری ذکر کرد.
فرخنده از راه اندازی سومین پلاتوی نمایش استان خراسان‌شمالی با زیربنای ٢٠٠ مترمربع و با اعتبار سه میلیارد و ٥٠٠ میلیون ریال در شیروان که به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت استان محسوب می‌شود، خبرداد.
وی با اشاره به افتتاح کتابخانه‌های شهری و روستایی، افزود: با تحویل هشت کتابخانه شهری و روستایی به نهاد کتابخانه های عمومی استان در سال ٩٧ و افتتاح پانزدهمین کتابخانه روستایی در سال ٩٨ سرانه فضای کتابخوانی در استان به صورت چشم گیری افزایش می‌یابد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: