کد خبر: 3811618
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
گروه اجتماعی-معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی گفت: طی سال گذشته 52 میلیارد و 760 میلیون ریال تسهیلات صنایع دستی به صنعتگران این بخش پرداخت شد.

پرداخت ۵۲ ميليارد ريال تسهيلات در بخش صنايع دستی خراسان‌شمالی

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، علی عابدی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی اظهار کرد: این میزان تسهیلات از سوی پست بانک، صندوق کارآفرینی امید، توسعه و تعاون، بانک ملت و بانک سپه پراخت شده است.
عابدی با اشاره به ایجاد اشتغال برای 570 نفر از محل این تسهیلات در سال گذشته، هدف از پرداخت این تسهیلات را رونق گرفتن صنایع دستی روستایی و عشایری عنوان کرد.
وی عنوان کرد: همچنین طی این مدت 441 نفر در دوره های صنایع دستی از جمله در رشته های گلیم، سوزن دوزی، معرق، سراجی، پارچه بافی، بافتنی سنتی، نساجی و جاجیم بافی آموزش دیدند و 425 فقره گواهینامه صنایع دستی نیز به هنر آموختگان اعطا شد.
وی با بیان اینکه عدم تبلیغات و بازاریابی مهم‌ترین دغدغه در حوزه صنایع دستی است، افزود: در سال جاری برندسازی صنایع دستی از جمله اولویت‌های این حوزه کاری است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: