کد خبر: 3811918
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
گروه فرهنگی ــ مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان‌شمالی گفت: همه دستگاه‌های اجرایی ملکف به رعایت موازین قانونی در خصوص خرید اشتراکات نشریات محلی استان هستند.

حمایت از نشریات محلی خراسان‌شمالی با خرید اشتراکات میسر می‌شود

به گزارش ایکنا از خراسان شمالی، محمدتقی آریان، مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان‌شمالی، امروز، 25 اردیبهشت در جلسه هماهنگی خرید اشتراکات نشریات محلی استان در جمع نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان، اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی ملکف به رعایت موازین قانونی در خصوص خرید اشتراکات نشریات محلی استان هستند.
وی با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی ما از تاکید بر اجرای این طرح حمایت از نشریات محلی است، افزود: با تحقق این مهم شاهد تقویت و رشد نشریات محلی استان خواهیم بود.
آریان خاطرنشان کرد: این امر دراستان برای نخستین در کشور به عنوان یک گام بلند در راستای حمایت از نشریات محلی است که استان‌های دیگر هم ازاین طرح الگو برداری می‌کنند.
حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی هدف از برگزاری این جلسه را حمایت از مطبوعات و نشریات استان دانست، افزود: یکی از ارکان مهم توسعه هر منطقه نشریات هستند.
وی بیان کرد: برنامه‌های مختلفی در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات موضوع آموزشی در جهت تقویت رسانه‌ها در حال انجام است که امید می رود در این شاخص رشد داشته باشیم.
فرخنده در خصوص خرید اشتراکات نشریات محلی استان،عنوان کرد: یکی از راهکارها و تصمیماتی که در شورای اداری با حسن نظر استاندار به تصویب رسید این بود که نشریات استان توسط دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی حمایت و تعدادی از نسخ این نشریات خریداری شود.
فرخنده در خصوص توزیع آگهی‌های دولتی، یادآورشد: در مکاتبات اداری که با دستگاه‌های اجرایی انجام شده می‌بایست دستگاه‌‌های اجرایی در راستای چاپ آگهی‌های دولتی خود از طریق فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام کنند چرا که چرخه توزیع عادلانه آگهی‌ها یکی از موارد مهم در تقویت نشریات محلی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: