کد خبر: 3813002
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
گروه اجتماعی ــ معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور از محبوس بودن بیش از هشت هزار زندانی جرائم غیر عمد در زندان‌های استان خبرداد.

۸۶۴۲ زندانی جرائم غیر عمد در کشور نیازمند یاری خیرین هستند

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، علی مهربان، معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور، شب گذشته، ۲۹ اردیبهشت در جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان بجنورد اظهار کرد: هم‌اکنون هشت هزار و 642 زندانی جرایم مالی غیرعمد در زندان‌های کشور محبوس هستند، که تلاش می‌شود امسال با کمک این ستاد و مشارکت مردم خیر این مددجویان آزاد شوند.
وی با بیان اینکه برای آزادسازی این تعداد زندانی بیش از شش هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است، گفت: سال گذشته هفت هزار و 932 زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های کشور با کمک ستاد دیه و مشارکت نیکوکاران و تخفیف شکات آزاد شدند که میزان بدهی این افراد افزون بر 15 هزار و 977 میلیارد ریال بود.
وی با اشاره به اینکه از مجموع این تعداد 260 نفر زن و مابقی مرد بودند که با کمک‌های مردمی به آغوش گرم خانواده بازگشتند، گفت: بیشترین زندانیان جرایم غیر عمد مربوط به محکومیت مالی است.
مهربان با تأکید بر لزوم کمک نیکوکاران برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، عنوان کرد: ۴۸ درصد بدهی زندانیان جرایم غیرعمد سطح کشور توسط شکات بخشیده می‌شود، که کمک بسیار بزرگی برای این امر مهم است.
معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور با بیان اینکه 300 جشن گلریزان در سراسر کشور امسال برگزار می‌شود، گفت: تنها در چهار استان درگیر با سیل و حوادث این آیین برپا نمی‌شود.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد شغل در زندان‌های کشور، افزود: مردانی که در زندان‌ها تحمل حبس می‌کنند باید هزینه‌های خانوار خود را بپردازند و این امر نیازمند ایجاد کارگاه‌هایی در این مراکز است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: