کد خبر: 3813819
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
گروه اجتماعی ــ نشست هم‌اندیشی اساتید دانشکده پزشکی بجنورد با موضوع مبانی و اندیشه قرآنی امام خمینی(ره) در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی برگزار شد.

برپایی نشست هم اندیشی «مبانی و اندیشه قرآنی امام خمینی» در خراسان‌شمالی

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، حجت‌الاسلام آزموده، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان خراسان‌شمالی امروز، اول خرداد‌ماه در نشست هم‌اندیشی مبانی و اندیشه‌های امام خمینی(ره) اظهار کرد: پس از گذشت 30 سال مقامات کشورهای دنیا برای گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) به ایران سفر می‌کنند و یاد و خاطره امام راحل در ذهن تمام جهانیان ماندگار است.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها از تعابیری از جمله «امام روح خدا بود، الگوی متعالی برای جامعه است، سرچشمه معارف الهی بود» و سایر جملات مهم در مورد این شخصیت استفاده کرده‌اند.
آزموده با بیان اینکه اقدام امام راحل(ره) فقط به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی ایران نبود بلکه ایشان در مقابل نظام‌های مختلف دنیا واکنش نشان دادند، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی شکست کمونیست توسط امام راحل(ره) و سایر موارد قابل تأمل است.
وی با اشاره به اینکه اندیشه امام برگرفته از قرآن بود، عنوان کرد: امام خمینی(ره) در سیره زندگی خویش برای قرآن اهمیت ویژه‌ای قائل بود و آراء وی از این کتاب الهی استخراج می‌شد.
آزموده خاطرنشان کرد: امام راحل به قرآن کریم به ویژه در ماه مبارک رمضان اهمیت ویژه‌ای قائل بودند که این امردرسی برای نسل امروز به منظور تأسی از این کتاب الهی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: