کد خبر: 3819673
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
گروه اجتماعی ــ فرمانده انتظامی خراسان‌شمالی گفت: یک مزرعه تولید ارز دیجیتالی «بیت کوین» به ارزش تقریبی پنج میلیارد ریال در شهرستان مانه و سملقان کشف و پلمب شد.

کشف مزرعه تولید بیت کوین درمانه و سملقان کشف

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علیرضا مظاهری، فرمانده انتظامی استان اظهار کرد: در پی اعلام خبری مبنی بر راه‌اندازی مزرعه استخراج ارز دیجیتالی «بیت کوین» توسط افرادی به صورت غیرمجاز و غیرقانونی در شهرستان مانه وسملقان، موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان و شهرستان مانه و سملقان قرار گرفت و با انجام اقدامات فنی و پلیسی و رصد اطلاعاتی، محل قرار گرفتن دستگاه‌های این مزرعه شناسایی شد.

وی افزود: مأموران بعد از هماهنگی با مقام قضائی از محل بازرسی کردند که در این زمینه ۷۸ دستگاه بیت کوین که برق آن نیز به طورغیرمجاز از طریق ترانس فشار قوی تأمین می‌شد، کشف و ضبط شد.

مظاهری با بیان اینکه مأموران در همین راستا دو متهم را نیز دستگیر و به مقر انتظامی انتقال دادند، گفت: مأموران در بازجویی‌های صورت گرفته موفق شدند در عملیاتی جداگانه ۱۷ دستگاه دیگر بیت کوین را نیز که در محلی دیگر مستقر شده بود، کشف و ضبط کنند.

فرمانده انتظامی خراسان‌شمالی با تأکید براینکه با دستور قضائی هردو مکان پلمب شده است، افزود: در بررسی‌های به عمل آمده ارزش این دستگاه‌ها پنج میلیارد ریال برآورد شده که متهمان بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

مزرعه استخراج بیت کوین، شیوه‌ای جدید و رو به توسعه در استخراج این ارز دیجیتالی است که در سالیان اخیر قیمت آن چند ۱۰ برابر شده و یکی از مزیت‌های کشور ما در توسعه این شبکه ارز دیجیتالی، وجود برق ارزان است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: