کد خبر: 3820647
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
گروه فرهنگی ــ مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر در این استان، گفت: فیلم جذابیت‌های جامعه روستایی و عشایری را به درستی به تصویر می‌کشد.

هنر فیلم سازی به تصویر کشیدن جذابیت‌ها است

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، روز گذشته، 28 خرداد، حجت‌الاسلام علی خادمی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی، با اشاره به بالا بودن جمعیت روستایی این استان به نسبت میانگین کشوری، افزود: جمعیت روستایی و عشایری ظرفیت‌های هنری بسیار خوبی دارند که باید مورد توجه دستگاه‌های فرهنگی قرار گیرد.
وی افزود: با تولید آثار فرهنگی مختلف از جمله فیلم می‌توان جذابیت‌های بسیار بالای روستاها و روستاییان را به تمامی مردم از جمله خود روستاییان یادآور شد.
خادمی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به این ظرفیت‌ها، خاطرنشان کرد: روستا و روستایی ظرفیت‌های بالقوه بسیار بالایی در زمینه‌هایی از قبیل آداب و رسوم و عقاید ناب و سنتی دارد که می‌توان با کار بیشتر روی آن به فعلیت درآورد.
وی با اشاره به جایگاه بالای جشنواره ملی روستا و عشایر در خراسان‌شمالی،گفت: این جشنواره می‌تواند اثرگذاری بالایی در معرفی پتانسیل‌های موجود در این اقشار داشته باشد.
وی با تأکید بر ادامه دار بودن برگزاری چنین جشنواره‌هایی، افزود: این حرکت فرهنگی مستلزم فراهم سازی مقدمات و پیش نیازها و اطلاع رسانی بیشتر و درست است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی یادآورشد: با شناسایی استعدادها و ارائه آموزش‌های لازم می‌توان زمینه فعالیت را برای افراد مستعد موجود در روستا و عشایر فراهم کرد تا بتوانند خود را به نقطه ایده آل برسانند و قدرت رقابت در دیگر جشنواره‌های هنری را داشته باشند.
خادمی بیان کرد: بی شک اگر موضوعات آثار تولید شده در این جشنواره‌ها منطبق بر عقلانیت، ارزش‌های اسلامی، سنت‌ها، آداب و رسوم جامعه باشد مورد تایید عموم واقع می‌شود و موفق خواهد شد.
به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی نخستین جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر خراسان‌شمالی ١٤ تا ١٧ تیرماه برگزار می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: