کد خبر: 3821367
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
حریرچی:
گروه اجتماعی ــ معاون کل وزیر بهداشت و درمان تحقق هدف جهانی پوشش همگانی سلامت را از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت دانست و تأکید کرد: باید ۸۵ درصد خدمات درمان داخل هر استان ارائه شود و پوشش همگانی سلامت به معنای واقعی اجرایی شود.

بهرمندی بیش از ۱۰ بار هر ایرانی از خدمات درمانی در سال

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت و درمان، امروز، اول تیرماه در آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی در سالن دکتر امان‌الله شادلو بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد اظهار کرد: با توجه به حساسیت موضوع سلامت، این حجم بزرگ مراجعه، باید کمترین درصد خطا را داشته باشد.

وی با بیان اینکه حفظ کرامت و احترام بیمار از طرف جامعه پزشکان یک ضرورت است، خاطرنشان کرد: پزشک و بهورز مکلف به رعایت احترام و عزت بیمار است.

وی با اشاره به اینکه هر پولی که در نظام سلامت هزینه می‌کنیم به معنای آن است که مبلغی از بخش دیگر زندگی خانوار حذف شده است، افزود: با توجه به وضعیت اقتصاد کشور و افزایش تورم، تلاش وزارت بهداشت بر ارائه خدمات بهداشت و درمان با کمترین هزینه به همه اقشار به ویژه قشر ضعیف جامعه است.

قائم‌مقام وزیر بهداشت تحقق هدف جهانی پوشش همگانی سلامت را از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت دانست و تأکید کرد: در این زمینه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باید همه تلاش خود را برای درمان بیماران در همان استان بکار گیرند.

حریرچی ادامه داد: باید 85 درصد خدمات درمان داخل هر استان ارائه شود و پوشش همگانی سلامت به معنای واقعی اجرایی شود.

وی ادامه داد: رسم شده که افراد برای انجام عمل‌های جراحی متوسط به بالا یعنی عمل‌هایی که حساسیت بیشتری دارند به شهرهای بزرگ مراجعه می کنند، این در حالی است که امکان جراحی در همان شهر فراهم است.

وی با اشاره به اینکه بیمه‌ها لیستی از آمار بیمارانی که برای انجام جراحی و درمان به خارج از استان خود سفر می‌کنند در اختیار روسای دانشگاه‌ها قرار دهند، گفت: جلوگیری از خروج بیمار برای درمان و سفر به شهری دیگر نیازمند تغییر باورهای غلط و فرهنگ سازی است.

معاون کل وزیر بهداشت تحقق افزایش سلامت و طول عمر، ارتقای کیفیت و امید به زندگی، محافظت مالی از مردم در مقابل هزینه و مخاطرات ناشی از بیماری‌ها و افزایش رضایتمندی و پاسخگویی به مردم را چهار هدف مهم در حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد.

حریرچی با بیان اینکه کارایی یعنی با هزینه کمتر سلامت بیشتر تولید کنیم، بیان کرد: پوشش همگانی سلامت تصمیم نهایی رسیدن به اهداف نظام سلامت در دنیا است.

وی دریافت خدمات ضروری بدون تبعیض، عدالت در توزیع امکانات بهداشتی و کاهش نرخ هزینه‌های درمان را از سر فصل‌های کاری در دست پیگیری وزارت متبوع خود دانست.

حریرچی با اشاره به اینکه خراسان‌شمالی استانی است که امکانات قابل قبولی در حوزه بهداشت و درمان دارد، افزود: این استان از لحاظ سلامتی باید جزو استان‌های برخوردار کشور باشد، تلاش وزارت خانه نیز توزیع امکانات و اعتبارات همراه با عدالت است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: