کد خبر: 3822260
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
گروه سیاست و اقتصاد ــ معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان‌شمالی گفت: شرایط کنونی کشور شرایط ایستادگی و مقاومت در برابر توطئه‌های دشمنان انقلاب و جمهوری مقدس اسلامی بوده و ورود پیکر شهدای گمنام بار دیگر مشق ایستادگی را به جوانان آموزش می‌دهند.

شهدای گمنام مشق ایستادگی را به جوانان آموزش می‌دهند

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری، ولی‌الله حیاتی، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان‌شمالی، عصر روز گذشته، سوم تیرماه در نشست هماهنگی مراسم تشییع شهدای گمنام استان، اظهار کرد: شنبه هفته آینده همزمان با سالگرد شهادت امام جعفر صادق (ع) خراسان شمالی میزبان پیکر ۱۰ شهید گمنام خواهد بود و پیکر پاک این شهیدان در پنج نقطه استان آرام خواهند گرفت‌.

وی با بیان اینکه پیکر پاک این شهدا عصر جمعه هفته جاری وارد فرودگاه می‌شوند و بنیاد حفظ آثار، پیکرها را تحویل می گیرد، افزود: اولین مراسم استقبال از پیکر پاک شهیدان ساعت ۹ صبح شنبه در شهرستان فاروج خواهد بود و سپس ساعت ۱۱ صبح وارد شهرستان شیروان خواهند شد.

وی تأکید کرد: فرمانداران شهرستان‌های فاروج و شیروان تمهیدات لازم برای استقبال از پیکر شهدا فراهم کنند و اطلاع‌رسانی‌های لازم برای حضور مردم در مسیر استقبال انجام شود.

حیاتی بیان کرد: مراسم استقبال از پیکر شهیدان در مرکز استان عصر روز شنبه از مسیر میدان آزادگان به مسجد انقلاب خواهد بود و پس از نماز مغرب و عشاء مراسم وداع با شهیدان و شام غریبان شهدا برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ساعت ۸:۳۰ صبح یک شنبه هفته آینده مراسم محوری تشییع پیکر شهیدان در مرکز استان از مسیر مسجد انقلاب به میدان کارگر برگزار می‌شود و در ادامه پیکر شهدا برای خاکسپاری به شهرستان‌ها حمل خواهند شد.

حیاتی تأکید کرد: مراسم استقبال، تشییع، خاکسپاری و تدفین پیکر پاک شهیدان باید به بهترین نحو ممکن برگزار شود و بنابرین متولیان امر باید تمهیدات لازم را فراهم کنند.

وی گفت: دستگاه‌های فرهنگی در بحث اطلاع‌رسانی ورود جدی داشته باشند تا آمادگی لازم در عموم مردم استان برای استقبال از پیکرشهدا ایجاد شود و همچنین شهرداری‌ها فضای شهری را برای ورود این شهیدان آماده کنند.

معاون سیاسی استاندار خراسان‌شمالی افزود: شرایط کنونی کشور شرایط ایستادگی و مقاومت در برابر توطئه‌های دشمنان انقلاب و جمهوری مقدس اسلامی می باشد و ورود پیکر این شهدا بار دیگر مشق ایستادگی را به ما آموزش می‌دهد. در شرایط کنونی حساس کشور بیش از زمان دیگر نیاز به تاسی از مکتب، سیره و مرام شهدا هستیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: