کد خبر: 3811231
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
گروه اجتماعی ــ فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌شمالی از کشف ۱۴۰ تن سنگ معدن از ابتدای سال جاری تاکنون در معدن آلبلاغ اسفراین خبر داد.

کشف 140 تن سنگ معدن از معدن «آلبلاغ» اسفراین

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، به نقل از پایگاه خبری پلیس، علیرضا مظاهری، فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌شمالی امروز 23 اردیبهشت با اشاره به اینکه در رابطه با این کشفیات 48 متخلف دستگیر و 26 دستگاه خودرو نیز توقیف شده‌اند، اظهار کرد: خوشبختانه کشور ما از جمله کشورهایی است که دارای معادن و ذخایر معدنی بسیار زیادی است و خراسان‌شمالی نیز همانند سایر استان‌ها دارای معادن زیادی بوده که از این معادن، تعدادی به ثبت رسیده و تعدادی نیز به لحاظ معذورات قانونی و زیست محیطی ثبت نشده و به بهره برداری نرسیده است.
وی با اشاره به اینکه معدن «آلبلاغ» از جمله معادنی بوده که متاسفانه تاکنون به ثبت نرسیده است، خاطر نشان کرد: در این راستا تعدادی ازاهالی منطقه و همچنین مردم دیگر مناطق به صورت غیر قانونی اقدام به برداشت سنگ معدن از این مکان می‌کنند.
وی با بیان اینکه چندی پیش نیز متاسفانه یکی از اهالی به علت برداشت غیراصولی از این معدن جان خود را از دست داد، یاد آور شد: نیروی انتظامی بر حسب وظیفه ذاتی که دارد همواره برخورد با این اقدام غیر قانونی را با جدیت در دستور کار خود قرار داده است.
مظاهری با اشاره به اینکه در این رابطه نیز از ابتدای سال جاری تاکنون 140 تن سنگ معدن کشف و تعداد 48 نفر متخلف دستگیر و به مقامات قضائی معرفی شده‌اند، افزود: توقیف تعداد 26 دستگاه خودرو و 126 راس چهارپا نیز از دیگر اقدامات پلیس استان در راستای برخورد با این اقدام غیر قانونی بوده است.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌شمالی با تاکید بر اینکه در راستای ساماندهی این معدن باید مسئولان به خصوص سازمان صنعت، معدن و تجارت سریعا اقدام لازم را انجام دهند، عنوان کرد: با توجه به اینکه بیشترین آسیب در این خصوص به محیط زیست وارد می شود بنابراین می طلبد سازمان حفاظت از محیط زیست نیز با انجام اقدامات لازم از بروز مشکلات پیش رو پیش گیری کنند.
مظاهری خطاب به افرادی که اقدام به مقصر جلوه دادن ناجا و دستگاه قضائی در خصوص عدم برخورد قانونی لازم با متخلفان برداشت غیر قانونی از این معدن، خاطرنشان کرد: هر سازمانی باید وظیفه خود را در تمام صحنه‌ها به خوبی انجام دهد و نیروی انتظامی نیز همانطور که تاکنون وظیفه خود را به خوبی انجام داده از این پس نیز مواردی که سبب شود تا امنیت اجتماعی و اقتصادی جامعه مختل شود با برخورد قاطع پلیس همراه خواهد بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: