کد خبر: 3813643
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹
گروه اجتماعی- معاون بازآفرینی شهر و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌شمالی گفت: با بهره‌برداری از دو هزار و ۷۹۶ واحد مسکن مهر باقی‌مانده در استان، امسال پرونده این مهم در خراسان‌شمالی بسته می‌شود.

پرونده مسکن مهر در خراسان‌شمالی امسال بسته می‌شود

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، عمادیان، معاون بازآفرینی شهر و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان امروز ۳۱ اردیبهشت در نشست خبری اظهارکرد:با توجه به ساخت بیش از ۲۴ هزار واحد مسکن مهر در استان، تاکنون 19 هزار و 848 واحد مسکن مهر در این استان افتتاح شده و چهار هزار و 848 واحد نیز باقی مانده است.
وی ادامه داد: مقرر است دو هزار و 796 واحد باقی مانده مسکن مهر نیز تا آبان ماه سال جاری با حضور مسئولان کشوری در استان به بهره برداری برسد.
وی افزود: در حال حاضر یک هزار و 506 واحد مسکن مهر بدون متقاضی در استان وجود دارد که باید طی سال جاری تعیین تکلیف شوند.
عمادیان با اشاره به افزایش قیمت واحد مسکونی در استان، گفت: برای نظارت بر اجاره بهای مسکن و جلوگیری از افزایش بی رویه آن، در کشور الگویی در حال تهیه است که بتوان نظارتها را بیشتر کرد.
عمادیان فر یادآور شد: نظارت بر خرید و فروش مسکن، متولی خاصی ندارد و عرضه و تفاضا، تعیین کننده قیمت‌ها است و تاکنون کمیته‌ای برای نظارت بر این بازار وجود نداشته است.
وی افزود: افزایش نرخ ارز، تورم، بالا رفتن قیمت مصالح و میزان تقاضا از عوامل تعیین کننده در بازار مسکن است، البته برخی راه کارها همچون اعمال مالیات بر خانه های خالی و ساخت وساز در بافت فرسوده در قالب طرح بازآفرینی شهری توسط صاحب نظران پیشنهاد شده است.

 به گزارش ایکنا امروز نشست خبری مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌شمالی پس از سه سال دوری از رسانه‌ها در حالی برگزار شد که وی روزه سکوت گرفت و به سوالات خبرنگاران، انتقاد، گلایه و حتی دغدغه‌هایشان در این حوزه کوچکترین واکنشی نشان نداد و گویا اصلا خبرنگاری در این جلسه حضور ندارد و به اصطلاح سخنان اصحاب رسانه را از یک گوش می‌شنید و‌از گوش دیگر خارج می‌کرد، امروز شماری از خبرنگاران وقتی دیدند جناب مصطفی زاده به سوالات آنان پاسخگو نبوده و  پاسخ دهی را به معاونان خود واگذار می‌کند از پرسش خودداری کردند. امروز این نشست خبری که به اجبار و دستور محمد علی شجاعی، استاندارخراسان‌شمالی برگزار شد که حالت شورای اداری داشت و علاوه بر معاونین این اداره کل تعداد زیادی از کارکنان این سازمان در این جلسه حضور داشته و مردم برای انجام برخی از امور خود دچار سردرگمی شده و مدام درب سالن را بازکرده و می‌دیدند جلسه است دوباره برمی‌گشتند، و در نهایت این جلسه با دلخوری هر چه بیشتر خبرنگارن و البته عدم پاسخ دهی از سوی مدیرکل راه و شهرسازی به پایان رسید.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: