کد خبر: 3819109
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
وزیر جهاد کشاورزی در بجنورد:
گروه اجتماعی- وزیر جهاد کشاورزی گفت:خراسان‌شمالی ظرفیت های خوبی در حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، اما این در حالیست که توسعه گلخانه‌ها در استان ضعیف است.

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی امروز ۲۳ خرداد در جمع مدیران خراسان‌شمالی اظهار کرد: ظرفیت‌های بالقوه زیادی در خراسان‌شمالی وجود دارد که به این امر کمتر توجه شده که امیدواریم با کمک مدیران و استاندار مشکلات پیگیری شود.
وی در ارتباط با توسعه گلخانه‌ها نیز، افزود: توسعه گلخانه‌ها در استان خیلی فقیر و ضعیف است که جای کاربسیاری دارد که سازگار پشتیبانی آن پیش بینی شده است.
وی با اشاره به وجود گیاهان دارویی و اراضی شیب دار دراین استان نی،ز گفت: گیاهان دارویی و اراضی شیب دار و فوق العاده‌ی در این استان وجود دارد که ظرفیت‌های بسیاری دارد.
حجتی افزود: در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی غذایی آمادگی کامل داریم و با ارایه تسهیلات در این زمینه حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در بخش آبخیز داری و سیستم نوین آبیاری این استان عملکرد خوبی داشته است.
وی در خصوص مشکلات کشاورزان در عرصه‌های منابع طبیعی، گفت: حق با کشاورزان است که یکسری محدودیت‌های قانونی در این زمینه وجود دارد و پرونده‌ها باید بازگردانده شود تا بخشی مشکلات مرتفع گردد.
وی با بیان اینکه حقوق عرفی مرتعداران و دامداران را نباید نادیده گرفت، افزود: منابع طبیعی باید کسانی را که می‌خواهند معدن تاسیس کند، گرفتار مردم نکند و خود به گونه‌ای اقدام کند که حق دو طرف حفظ شود.
حجتی در خصوص زنجیره دام نی،ز گفت: باید زنجیره دام کامل دیده شده که در این زمینه نیز حمایت خواهیم کرد.
وی در خصوص خسارت‌های ناشی از سیل نیز، گفت: در این بخش خسارت‌های زیادی در بخش کشاورزی وارد شد ولی با بارش باران‌های فراوان این خسارت‌های ناچیز بوده و وظیفه دولت است که این خسارت‌های ناشی از سیل را جبران کند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: