کد خبر: 3820063
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
گروه سیاست و اقتصاد ــ استاندار خراسان‌شمالی از برگزاری همایش بزرگ «سرمایه‌گذاری» خبر داد و گفت: این همایش با همکاری مجلس شورای اسلامی، وزارت امور خارجه، سفرای سایر کشورها و سرمایه‌گذاران برگزار می‌شود.

همایش بزرگ سرمایه گذاری در خراسان‌شمالی برگزار می‌شود

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان‌شمالی، امروز، 27 خرداد با اعلام خبر برگزاری همایش «سرمایه‌گذاری» در خراسان‌شمالی در جمع اعضای اتاق بازرگانی استان از اعضای اتاق بازرگانی و صادرکنندگان خواست تا در ارتباط با برگزاری بهتر این همایش طرح‌های اجرایی را ارائه دهند.

وی افزود: با مشکلات بسیاری در حوزه اقتصاد، تجارت، اشتغال دست و پنجه نرم می‌کنیم اما به جرأت می‌توان گفت که خراسان‌شمالی استانی برخوردار است.

شجاعی ادامه داد: به دلیل اهمیت بالا به وجود بخش خصوصی در این استان، تمام قد از تمام فعالان اقتصادی و بازرگانان و صادرکنندگان حمایت می‌کنم به شرطی که کار کنید.

وی یادآور شد: چرا با وجود استانی برخوردار و نرخ مشارکت بالای اقتصادی در سطح کشور میزان سرانه درآمد مردم پایین بوده و یا چرا تنها ۵۷ صدم درصد سهم ما از تولید ناخالص کشور است؟

شجاعی با بیان اینکه حال استان خوب نیست، بیان کرد: تنها فعالان اقتصادی و بخش خصوصی می‌توانند حال این استان را خوب کنند زیرا وجود و حضور بخش خصوصی به عنوان پیشران‌های اقتصادی بسیار حایز اهمیت است.

وی خطاب به اعضای اتاق بازرگانی، افزود: اگر شما برنامه داشته باشید من نیز حمایت خواهم کرد و این برنامه‌ها می‌تواند در حوزه‌های مختلفی همانند ایجاد صنایع پایین‌دستی، گردشگری و کشاورزی باشد در غیر این صورت اتفاق خاصی در این استان رخ نخواهد داد.

وی با تـأکید بر اینکه مدیران بخش دولتی نباید مانع کار بخش خصوصی شوند، خاطرنشان کرد: متاسفانه ما در کشور مدیر خوبی که بتواند اوضاع کشور را به درستی درک کند کم داریم چون مدیر خوب متناسب با شرایط حال، نسخه خود را تجویز می‌کند.

شجاعی با تأکید بر این نکته که تمام مشکلات بخش خصوصی را قبول دارم، گفت: در گام نخست باید مشکلات حوزه بخش خصوصی فازبندی شود تا در مسیر اصلاح آن قدم برداریم.

در ادامه این جلسه فعالان اقتصادی و صادرکنندگان از نگرش استاندار خراسان‌شمالی به بخش خصوصی قدردانی کردند و عمده مشکلات خود را مربوط به حوزه‌های زیرساختی، فعال نبودن بخش نمایشگاهی،عدم ثبات در تولید محصولات کشاورزی و نبود مدیران شایسته و توانمند عنوان کردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: