کد خبر: 3820313
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
گروه اجتماعی ــ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی از راه‌اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

راه‌اندازی بازارچه دائمی صنايع دستی در خراسان‌شمالی

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، حبیب یزدان‌پناه، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی روز گذشته، 27 خرداد در همایش گرامیداشت روز صنایع دستی از راه‌اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی و موزه فرش و گلیم در آینده‌ای نزدیک، در استان خبر داد.
وی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، گفت: ما نیز با تلاش دوچندان در راستای رونق صنایع دستی حرکت خواهیم کرد که البته برای پویایی و پایداری این جریان، نیازمند حضور و کمک تمام هنرمندان و صنعتگران این عرصه هستیم.
وی بازاریابی و تجاری سازی را مهمترین مسئله صنایع دستی برشمرد، عنوان کرد: اگر امروز در این عرصه به فکر برندسازی و فروش بیشتر نباشیم و از ابزارهای لازم بهره کافی را نبریم، به مرور زمان از چرخه حذف خواهیم شد.
وی با تأکید بر استفاده صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی از ابزار فضای مجازی و فروش اینترنتی، خاطرنشان کرد: اگر امروز به فکر بسته بندی و برندسازی محصولات صنایع دستی خود نباشید در آینده نتیجه‌ای نخواهید گرفت.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی با بیان اینکه این اداره کل در این زمینه مقدمات و حمایت‌های لازم را دارد، از برگزاری کارگاه‌های آموزشی مارکتینگ و بسته بندی برای هنرمندان صنایع دستی استان خبر داد.
علی عابدی، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی نیز در این همایش از وجود 61 رشته فعال صنایع دستی در استان خبر داد، گفت: روستای رویین که به عنوان دهکده نساجی کشور شناخته می‌شود به دنبال جهانی شدن این مهم هستیم.
وی با اشاره به پرداخت بیش از پنج میلیارد تومان تسهیلات به صنعتگران صنایع دستی استان طی سال گذشته، افزود: صنایع دستی معدود حوزه‌ای است که با تسهیلات اندک می‌توان اشتغال پایدار ایجاد کرد.
عابدی راه اندازی کارگاه‌های بزرگ صنایع دستی، برگزاری نهمین نمایشگاه سراسری، پیگیری ثبت جهانی دو روستا در حوزه صنایع دستی و راه اندازی فروشگاه‌های مجازی و برندسازی را از جمله مهم ترین برنامه‌های پیش رو در سال جاری عنوان کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: