کد خبر: 3820631
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام شد؛
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد خراسان‌شمالی از کمک ۱۸۰ میلیون تومانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) به ایتام تحت حمایت این نهاد خبر داد.

کمک ۱۸۰ میلیون تومانی به ایتام کمیته امداد خراسان‌شمالی

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، مجید الهی‌راد، مدیرکل کمیته امداد استان خراسان‌شمالی امروز، 29 خرداد‌ماه‌ در دیدار با رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) از همکاری این نهاد با کمیته امداد قدردانی کرد، افزود: طی سال گذشته این ستاد فقط در طرح اکرام ایتام و محسنین ۱۸۰ میلیون تومان به فرزندان تحت حمایت این نهاد مساعدت داشت.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از شش هزار و ۲۲۷ یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی قرار دارند، خاطرنشان کرد: این ستاد به‌طور میانگین ماهانه بیش از ۱۵ میلیون تومان به ایتام این نهاد کمک نقدی و غیر‌نقدی دارد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان‌شمالی ادامه داد: با توجه به اینکه برخی از فرزندان یتیم و نیازمند تحت حمایت این نهاد تنها یک حامی دارند که برای ادامه تحصیل و زندگی نیازمند همکاری این ستاد در ساماندهی به این کودکان هستیم.
الهی‌راد همچنین به خانوارهای آسیب‌دیده از سیل و بارندگی در شهرستان‌های این استان اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه با کمک ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) تمامی دام‌های آسیب‌دیده این خانوارها خریداری و به آن‌ها اعطا شده است.
وی ادامه داد: همچنین این ستاد برای توانمندسازی اقتصادی چند خانوار بی‌سرپرست نیز دام خریداری و تحویل داده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان‌شمالی با تأکید بر استفاده از تمامی ظرفیت ستاد در جهت کمک به خانوارهای سیل‌زده استان، افزود: با توجه به آسیب وارده به این خانوارها نیاز به رسیدگی همه‌ جانبه به این خانواده‌ها احساس می‌شود.
الهی‌راد با اشاره به تنظیم برنامه خدمات‌دهی به خانوارهای نیازمند استان، بیان کرد: برای جلوگیری از هرگونه موازی کاری و رسیدگی جامع به نیازمندان باید برنامه جامع در این زمینه تدوین شود.
حمید خوجانی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان نیز در این جلسه با بیان اینکه هم ‌اکنون بیش از ۴۳ هزار خانوار این استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: این نهاد خدمات مختلف حمایتی، فرهنگی و اشتغال‌زایی به این خانوارها ارائه می‌کند.
وی با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون ۱۴ هزار خانوار جدید تحت حمایت این نهاد قرار گرفته‌اند، گفت: این امر سبب افزایش تقاضا در بخش‌های خدماتی از جمله جهیزیه و تحصیل دانش‌آموزان شده است.
وی یادآور شد: طی سال گذشته تنها پنج هزار دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد قرار داشتند که این رقم هم‌ اکنون به شش هزار و ۵۰۰ نفر افزایش‌ یافته است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: