کد خبر: 3826811
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹
گروه سیاسی - وزیر کشور در نشست شورای اداری شهرستان شیروان گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه سیاسی از ثبات، وحدت و انسجام بالایی برخوردار است و همه ارکان اداری با برگزاری انتخابات مختلف به مردم سپرده شده است.

نظام اسلامی از ثبات سیاسی خوبی برخوردار است

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، عصر امروز ۲۲ تیرماه در نشست شورای اداری شیروان پس از استماع گزارش اقدامات انجام شده، اظهار داشت: معاونان اقتصادی، اجتماعی و پارلمانی بنده با حضور در شهرستان شیروان از حوزه‌های مختلف بازدید داشتند و موضوعات و مطالبات مطرح شده در این نشست را پیگیری خواهند کرد.
رحمانی فضلی افزود: در چهل سال گذشته نظام مقدس جمهوری اسلامی فراز و فرودهای مختلفی را پشت سر گذاشته است و ما باید قدردان خون‌های ریخته شده شهدا و مردمی که پای انقلاب ایستاده اند، باشیم و بدانیم هر کدام از این اقدامات دشمنان انقلاب اسلامی می توانست یک کشور و حکومت را از پای در بیاورد.
وی ادامه داد: استکبار جهانی و کشورهای مرتجع منطقه روزشمارهای فراوانی برای از بین رفتن نظام مقدس جمهوری اسلامی مشخص کرده اند و سال گذشته ادعا داشتند مردم ایران چهلمین سالگشت پیروزی انقلاب خود را نخواهند دید اما امروز چهل سالگی انقلاب را پشت سرگذاشته ایم.
رحمانی فضلی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز با چهل سال گذشته قابل مقایسه نیست، ما در ابتدا انقلاب کشوری با دست های خالی بودیم و تنها با اتکا به لطف الهی و ایمان به فرمایشات امام راحل راه انقلاب آغاز شد و دشمنان انقلاب از همان ابتدا با طرح ریزی توطئه‌ها و کودتاهای مختلف به دنبال براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند که راه اندازی جنگ تحمیلی ۸ ساله و ترور شخصیت های مهم کشوری از جمله این اقدامات است.
وی مطرح کرد: امروز دعوای غرب با ما به دلیل افزایش قدرت و ماندگاری انقلاب اسلامی است و از ما می پرسند چرا در منطقه تاثیرگذار هستید؟ تاثیر و حضور ما به دلیل قرابت فرهنگی و جغرافیایی است اما سوال بنده این است چرا آنان خود در منطقه حضور دارند؟
وزیر کشور در ادامه سخنان خود گفت: هدف استکبار جهانی ضربه زدن به تمدن اسلامی و تقویت خشونت و تروریست و نشان دادن جلوه بد از اسلام است تا از گسترش اسلام واقعی که امروز طرفداران زیادی دارد جلوگیری کند.
رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: امروز جمهوری اسلامی مرجع حل اختلافات منطقه است و اگر اقدامات کمکی ایران نبود امروز وضعیت کشورهایی مانند لبنان مشخص نبود.
وی تاکید کرد: مردم هر کشور به دلیل غیرت، حفظ استقلال، تاریخ و فرهنگ خود در برابر متجاوزان می ایستند.
رحمانی فضلی عنوان کرد: هدف تمام ناامنی‌های ایجاد شده در منطقه نظام مقدس جمهوری اسلامی است و امروز عربستان با در اختیار قراردادن پول و امکانات به گاوشیرده آمریکا تبدیل شده است.
وی تاکید کرد: به رغم تمامی این اقدامات اما امنیت پایدار درونی بالایی در جمهوری اسلامی ایران برقرار است و مردم و به ویژه جوانان پای این امنیت هستند.
وی مطرح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه سیاسی از ثبات، وحدت و انسجام بالایی برخوردار است و همه ارکان اداری با برگزاری انتخابات مختلف به مردم سپرده شده است.
رحمانی فضلی یادآورشد: یقین بدانید امسال انتخاباتی با شکوه و در کمال آرامش برگزار خواهیم کرد.
وی فزود: در حوزه اقتصادی ما وارث اقتصاد وابسته به نفت و غرب بودیم و در چهل سال گذشته به رغم تلاش ها و کارهای بزرگ انجام شده اما سازوکار خوبی برای تامین منابع مالی مستقل از نفت ایجاد نشده است.
رحمانی فضلی افزود: امروز در حوزه معاملات نفتی و مبادلات بانکی تحت فشار هستیم اما با راهکارهایی که می دانیم صادرات نفت را انجام می دهیم و یقین بدانید به زودی این دوران به پایان می رسد.
وزیر کشور خبر داد: در سه ماهه نخست امسال ۱۰ میلیارد دلار واردات و ۱۱ و نیم میلیارد دلار صادرات داشتیم و تراز اقتصادی ما مثبت بوده و تورم رو به کاهش است.
رحمانی فضلی خطاب به مدیران حاضر در نشست تاکید کرد: به رغم تمام اقدامات انجام شده اما با نقطه مطلوب فاصله داریم و باید برای انجام کارها وقت بیشتری بگذاریم و به تناسب مسئولیت ها به وظایف خود عمل کنیم.
رحمانی فضلی مطرح کرد: برخی مدیران تنها به فکر ارتقای خود هستند اما باید بدانیم سلسله مراتب حاکمیت یک قرارداد اجتماعی برای جاری شدن امور است.
وی تاکید کرد: دهیاران، بخشداران، فرمانداران، مسئولین انتطامی و وظیفه حفظ امنیت و بهبود معیشت مردم هر منطقه را دارند و باید با تمام توان تلاش کنند و بدانند هیچ کوتاهی قابل بخشش نیست.
رحمانی فضلی گفت: خراسان‌شمالی در روز میلاد امام رضا(ع) میزبان رئیس جمهور و هیات دولت است و استقبال با شکوه مردم خراسان‌شمالی از ریاست جمهوری موجب اقتدار نظام خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: