کد خبر: 3827295
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
گروه اجتماعی - مدیرکل کمیته امداد خراسان‌شمالی با اشاره به طرح نوین این نهاد در پرداخت صدقات به شیوه الکترونیکی، گفت: برای تسریع در امر خدمات‌رسانی و سهولت در پرداخت صدقات، دستگاه‌های کارت‌خوان (pos) جایگزین پرداخت صدقات به روش سنتی می‌شود.

دستگاه‌های کارت‌خوان جایگزین پرداخت صدقات به شیوه سنتی

مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد استان در گفت و گو با ایکنا از خراسان‌شمالی با بیان اینکه طبق برنامه جدید به‌ تمامی مأموران جمع‌آوری صدقات، دستگاه‌های پوز تحویل داده می‌شود، افزود: در این روش مشترکین، صدقات خود را از طریق کارت‌خوان پرداخت می‌کنند.
وی همچنین از راه‌اندازی سامانه نیکوکاری امداد به نام (سنا) خبر داد، عنوان کرد: نیکوکاران می‌توانند با ارسال عدد ۳ به کد ۳۰۰۰۳۳۳۳ و دریافت لینک، این اپیلکشن را بر روی موبایل های خود نصب و صدقات خود را از طریق این روش پرداخت کنند.
وی خاطر نشان کرد: همچنین نیکوکاران می‌توانند از روش های #۰۵۸*۸۸۷۷* و یا نرم‌افزارهای سکه، بله و یا صدقه پیامکی کمک‌های خود را در کمترین زمان ممکن به محرومان و نیازمندان جامعه برسانند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان‌شمالی بابیان این‌که در سه‌ماهه نخست امسال حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان صدقه پرداخت شد، افزود: سهم مردم این استان در پرداخت صدقه به روش‌های نوین ۱۰ میلیون تومان بوده است.
وی با یادآوری اینکه پرداخت صدقه به روش الکترونیکی کاهش هزینه‌های جمع‌آوری صدقه، افزایش سرعت در پرداخت، کاهش سرقت و هزینه نگهداری صندوق‌ها را به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از روش‌های نوین در پرداخت کمک‌های مردمی، شفاف‌سازی هزینه کردها از طریق ارسال گزارش ماهیانه و افزایش اعتماد عمومی مردم به کمیته امداد را به دنبال دارد.
الهی راد یادآور شد: صدقه‌های جمع‌آوری‌شده در سرفصل‌های تأمین جهیزیه، هزینه‌های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، مسکن، درمان و پرداخت تسهیلات به افراد تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان هزینه می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: