کد خبر: 3827852
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد خراسان‌شمالی از پرداخت ۱۳ میلیارد ریال صدقه در استان خبر داد.

مردم خراسان‌شمالی 13 میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند

مجید الهی‌راد، مدیر کل کمیته امداد استان در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌شمالی، با اشاره به اینکه در سه ماه نخست امسال، حدود 13 میلیارد ریال صدقه در استان جمع‌آوری شده، اظهار کرد: سهم مردم استان در پرداخت صدقه به روش‌های نوین 10 میلیون تومان بود.

وی ادامه داد: صدقه‌های جمع‌آوری شده در سر فصل‌هایی همانند تأمین جهیزیه، هزینه‌های تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان، مسکن و درمان هزینه می‌شود.

الهی‌راد با ذکر اینکه برای تسریع در امر خدمات‌رسانی و سهولت در پرداخت صدقات، دستگاه‌های کارت‌خوان (pos) جایگزین پرداخت صدقات به روش سنتی می‌شود، گفت: طبق برنامه جدید به‌ تمامی مأموران جمع‌آوری صدقات، دستگاه‌های پوز تحویل داده می‌شود که در این روش مشترکان، صدقات خود را از طریق کارت‌خوان پرداخت می‌کنند.

وی با اشاره به جمع‌آوری بیش از ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان زکات طی سال گذشته، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال با توجه به افزایش بارندگی‌ها این رقم به بیش از ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برسد، یادآورشد: ۶۰ درصد زکات جمع‌آوری‌شده صرف محرومین و ۴۰ درصد صرف امور عام‌المنفعه ازجمله ساخت پروژه‌های عمرانی می‌شود.

الهی راد با اشاره به طرح اوقات فراغت، بیان کرد: این نهاد طی تابستان امسال ۲۵۳ برنامه فرهنگی تربیتی به‌ مناسبت اوقات فراغت دانش‌آموزان و دانشجویان و سایر اقشار تحت حمایت برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه محور برنامه‌های اوقات فراغت این نهاد در تابستان امسال در مناطق کم برخوردار و پوشش جوانان و نوجوانان این مناطق است، ادامه داد: طی امسال چهار هزار و ۵۴۵ دختر و دو هزار و ۵۱۲ پسر از این برنامه‌های بهره‌مند‌ می‌شوند.

الهی‌راد با ذکر اینکه این برنامه‌ها در زمینهٔ‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و مهارت‌آموزی برگزار می‌شود، عنوان کرد: این برنامه‌ها در بیشتر نقاط استان به‌‌ویژه در مناطق در معرض تهدید آسیب‌های اجتماعی برگزار و سعی شده به‌‌ صورت تخصصی اجرا شوند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: