کد خبر: 3829039
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد خراسان‌شمالی گفت: با اجرای طرح اکرام ایتام، هر یتیم این استان دارای هفت حامی است.

هر یتیم خراسان‌شمالی میانگین هفت حامی دارد

مجید الهی‌راد، مدیرکل کمیته امداد استان در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌شمالی، طرح اکرام ایتام را یکی از طرح‌های بسیار موفق این نهاد دانست، اظهار کرد: طی سال‌هایی که از اجرای موفقیت‌آمیز طرح اکرام ایتام می‌گذرد، خوشبختانه تمام یتیم‌های تحت حمایت این نهاد دارای حامی هستند.

وی تعداد ایتام تحت حمایت کمیته امداد خراسان‌شمالی را سه هزار و ۱۲۴ نفر اعلام کرد، گفت: طرح اکرام ایتام از سال 78 به‌منظور تأمین هزینه‌های معیشتی، درمانی، تحصیلی، مسکن و سایر نیازهای فرزندان محروم از نعمت پدر توسط کمیته امداد اجرا می‌شود.

الهی‌راد با اشاره به اجرای طرح محسنین در استان نیز، ادامه داد: علاوه بر طرح اکرام ایتام، طرح محسنین نیز از سال 90 به‌ منظور جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین فرزندان خانوارهای دارای سرپرست بیمار، زندانی و سالمند در استان در حال اجرا است.

وی یادآور شد: هم‌اکنون بیش از سه هزار نفر کودک نیز تحت پوشش طرح محسنین هستند که ۲۳۸ نفر از این کودکان حامی ندارند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌شمالی گفت: هم‌اکنون ۲۳ هزار و ۳۵۸ حامی نیکوکار در راستای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین با این نهاد تعامل مستمر دارند که ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر آن‌ها غیربومی هستند.

الهی‌راد ادامه داد: امسال این حامیان نیکوکار در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین حدود هفت میلیارد تومان به ایتام نیازمند و فرزندان محسنین این استان کمک کرده‌اند.

وی افزود: علاوه بر کمک‌های مالی، برخی از حامیان در خصوص کمک‌های تحصیلی، درمانی و جهیزیه ایتام و فرزندان محسنین نیز با کمیته امداد این استان مشارکت دارند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: