کد خبر: 3870773
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
گروه اجتماعی ــ یک مدرس سبک زندگی اسلامی در اسفراین گفت: زوج‌هایی که مهارت‌های زندگی را نیاموخته‌اند پس از مدتی زندگی عادی و یکنواختی خواهند داشت و این وضعیت موجب طلاق عاطفی خواهد شد که متأسفانه این موضوع زمینه‌ساز بسیاری از خیانت‌ها در جامعه محسوب می‌شود.

عشق 5 سال پس از ازدواج به وجود می‌آیدمحبوبه حسینی، مدرس سبک زندگی اسلامی در اسفراین، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان شمالی،  بیان کرد: افراد برای ازدواج باید در  پی همسر هم‌کفو خود باشند در غیر این صورت زندگی مشترک سختی خواهند داشت.

وی اضافه کرد: اکثر ازدواج‌ها بر اساس ظاهر افراد شکل می‌گیرد این در حالی‌است که به گفته روانشناسان دو طرف پیش از ازدواج باید حداقل شش ماه زمان برای شناخت یکدیگر داشته باشند.

به گفته وی شناخت زوج‌ها باید با اطلاع خانواده‌ها و همراهی یک روانشناس انجام شود تا نتیجه مطلوب به‌دست آید در غیر این صورت شاهد طلاق‌های روز افزون خواهیم بود.

حسینی با تأکید بر اینکه زوج‌ها و خانواده‌های ما مهارت‌های زندگی را نمی‌دانند، اضافه کرد: همه ما توهم دانایی را داریم و به دنبال آموختن نمی‌رویم این در حالی است که اطلاعات ما در رابطه با مهارت‌های زندگی اندک است و همین موضوع موجب می‌شود پس از ازدواج مشکلات زیادی را داشته باشیم.

به گفته وی زوج‌هایی که مهارت زندگی را بلد نیستند پس از مدتی زندگی عادی خواهند داشت و موجب می‌شود در دو طرف طلاق عاطفی شکل بگیرد که این موضوع زمینه‌ساز بسیاری از خیانت‌ها در جامعه محسوب می‌شود.

حسینی اضافه کرد: زوج‌های برای پرکردن جای خالی هیجانات روحی خود، خارج از رابطه زناشویی، با جنس مخالف ارتباط برقرار می‌کنند و از راه‌های دیگری هیجانات خود را پیدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: دو جنس مخالف اگر قصد آشنایی بیشتر بایکدیگر را دارند، باید با اطلاع خانواده‌ها باشد در غیر این صورت گمان می‌کنند که عاشق یکدیگر هستند اما اینگونه نیست و شناخت درستی از یکدیگر ندارند.

به گفته مدرس سبک زندگی اسلامی در اسفراین عشق پس از پنج سال از زندگی مشترک ایجاد می‌شود و نباید احساسات اولیه‌ای که ایجاد شده است را عشق تلقی کرد.

حسینی افزود: باید تک تک افراد جامعه در آموختن مهارت‌های زندگی تلاش کنند در غیر این صورت روز به ‌روز آمار طلاق در جامعه افزایش می‌یابد.

به گفته وی اداره کل تبلیغات اسلامی استان و شورای شهر اسفراین در این خصوص همت جدی داشته‌اند اما دستگاه‌های متولی فرهنگ و آسیب‌های اجتماعی باید پیش از این وارد میدان شوند و موضوع را جدی بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: