کد خبر: 3888016
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: خانواده‌ها برای روز سیزده‌بدر و بیرون رفتن از منزل برنامه‌ریزی نکنند.

سیزده به‌در را مردم فراموش کنندسیداحمد هاشمی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان شمالی، بیان کرد: برخی افراد با تصور این که  در فضای باز امکان انتقال ویروس نیست، برای بیرون رفتن برنامه‌ریزی می‌کنند، این در حالی است که ممکن است تعدادی افراد ناقل بوده و محیط را آلوده  و در همان محیط بیماری را به هم منتقل کنند.

هاشمی با بیان این که همه افراد فکر می‌کنند، کرونا ویروس ویژه دیگران است و خود مبتلا نمی‌شوند، اظهار کرد: بیماری کووید ۱۹ ممکن است در جوانان علایم زیادی نداشته باشد، اما می‌تواند پدربزرگ و مادربزرگ‌ها را تا حد زیادی درگیر کند.

وی از ۷۷۲ مورد مشکوک و بستری کرونا ویروس از ابتدا تاکنون در خراسان شمالی خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد، ۵۵۸ نفر از بیمارستان ترخیص شدند و در حال حاضر ۱۴۰ مورد به دلیل مشکوک  یا مثبت بودن در بیمارستان بستری هستند.

هاشمی اظهار کرد: متأسفانه گزارشاتی مبنی بر برگزاری مراسم عروسی در شهرستان‌ها داریم که اگر به همین ترتیب ازدحام‌ها را داشته باشیم و مردم در خانه نمانند و رعایت نکنند، شاهد افزایش آمار کرونا ویروس در استان خواهیم بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: