کد خبر: 3901462
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
امام جمعه فاروج با بیان اینکه جهش در تولیدات فرهنگی و قرآنی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار کرد: جهش چشمگیر جوانان در یادگیری آموزه‌های قرآنی به طور قطع در جهش تولید نیز مؤثر خواهد بود.

اهمیت یادگیری آموزه‌های قرآنی در تحقق شعار سالحجت‌الاسلام‌ نایب علی نوروزی، امام جمعه فاروج، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان شمالی، با اشاره به اینکه جهش تولید تنها به معنای جهش در تولیدات به معنای اجناس و... نیست، اضافه کرد: جهش در تولید هنگامی به طور کامل محقق می‌شود که در تمام ابعاد تولید وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه جهش در تولیدات فرهنگی و قرآنی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار کرد: جهش چشمگیر جوانان در یادگیری آموزه‌های قرآنی به طور قطع در جهش تولید نیز مؤثر خواهد بود.

امام جمعه فاروج با تأکید بر اینکه شهرستان فاروج با نام دارالحافظین شناخته می‌شود، افزود: علاقه‌مندان در حوزه یادگیری آموزه‌های قرآنی در فاروج بسیار هستند و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه انس با قرآن برای جوانان لازم است، ادامه داد: پیوند قرآن با منویات مقام معظم رهبری کاملاً ملموس است و باید روحیه قرآنی در بین مردم جامعه برای تحقق شعار سال، افزایش پیدا کند. هرگاه انس با قرآن بین جوانان افزایش پیدا کند، کارآمدی آنان نیز بالاتر می‌رود و در تعهد و کیفیت کار آنان اثرات مثبتی مشاهده می‌شود.

امام جمعه فاروج تأکید کرد: یادگیری آموزه‌های قرآنی انگیزه جوانان را افزایش می‌دهد و تا زمانی که بتوان نیروی فعال قرآنی تربیت کرد، نیروهای کارآمدتری در حوزه تولید وارد جامعه می‌شوند. در شهرستان فاروج دارالقرآن‌های بسیاری فعالیت می‌کنند اما برای تحقق شعار سال باید از ظرفیت این دارالقرآن‌ها بیش از پیش استفاده کرد.

حجت‌الاسلام نوروزی افزود: گاهی دغدغه کمبود اعتباری برای مؤسسات قرآنی اجازه نمی‌دهد که وقت بیشتری در اختیار علاقه‌مندان در این حوزه قرار دهند. مؤسسات قرآنی از بودجه‌های دولتی تقریباً بی‌نصیب هستند و باید این مسئله مورد توجه مسئولان قرار بگیرد تا بتوان جهش تولید به معنای واقعی را محقق کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: