تجلیل از دانشجوی شهید سید مصیب لنگری در قالب طرح ملی یادیار
تجلیل از دانشجوی شهید سید مصیب لنگری در قالب طرح ملی یادیاربه گزارش ایکنا از خراسان‌‌شمالی، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان‌شمالی، حجت‌الاسلام موسوی جاجرمی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان‌شمالی امروز ۱۸بهمن ماه در این دیدار که در قالب طرح یاد‌یار برگزار شد، اظهار کرد: به برکت خون شهدا، رهبری‌های امام راحل و مقام معظم رهبری، امروز اسلام در دنیا عزت و عظمت یافته و همه مظلومان عالم چشمشان به اسلام و انقلاب است.
وی افزود: شما می‌بینید امروز ایران از بزرگترین حامیان مردم مظلوم فلسطین است و همه مظلومان عالم چشم امیدشان به انقلاب و اسلام است.
وی ادامه داد: مردم مسلمان در منطقه بیدار شده‌اند و جبهه مقاومت تشکیل داده‌اند، یمنی‌ها به میدان آمدند و در مقابل دشمن ایستادند و از مظلوم حمایت می‌کنند، حزب‌الله در لبنان، حشدالشعبی،  بسیج عراق، مردم سوریه و همه جبهه مقاومت به میدان آمده‌اند.
امام جمعه موقت بجنورد ادامه داد: الحمدالله روز به روز دشمنان اسلام و بشریت ضعیف‌تر می‌شوند و اسلام در جهان مطرح می‌شود و این به برکت خون شهدای پاک باخته است.
حجت‌الاسلام موسوی جاجرمی با اشاره به یاد و خاطر شهید دانشجو، سیدمصیب لنگری، اظهار کرد: این شهید بزرگوار ارتباطی صمیمی با طلبه‌ها و حوزه‌ها داشتند و از روحیه‌ای شاد و خونگرم برخوردار بودند، از ایشان خاطرات خوشی در ذهنمان هست، خوش به حال آن‌ها که رفتند و به شهادت رسیدند و از کشورشان، انقلابشان و دینشان دفاع کردند و هم خود و هم خانواده‌هایشان در دنیا و آخرت عزت دارند.
حجت‌الاسلام حمیدرضا طیبی‌نسب، رئیس دانشگاه جامع پیام نور خراسان‌شمالی نیز در این دیدار اظهار کرد: شهدا به‌ویژه دانشجویان شهید، الگوهایی ارزشمند برای جامعه هستند که نسل امروز به این چراغ راه و به این سیره و روش نیاز دارد.
وی افزود: بصیرت‌افزایی، نیاز جامعه به‌ویژه جوانان و قشر دانشجو است و سیره شهدا بهترین الگو برای پاسخ به این نیاز است.
طیبی‌نسب گفت: سیره دانشجو یعنی ترکیب ایمان و علم و عمل، که درس امروز دانشجویان و دانشگاهیان باید همین الگو باشد.   
الهام آزادزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان‌شمالی نیز در این دیدار اظهار کرد: از خودگذشتگی شهدا، سبب شده تا به عنوان یک نماد زنده از عظمت و عزت انسانی در تاریخ جاودانه شوند.
وی افزود: بویژه شهدای دانشجو با ترکیب علم و ایثار و ایمان در این زمینه پیشرو بوده‌اند و همواره این ارزش باید در جامعه ساری و جاری باشد.
وی گفت: دانشجویان به‌عنوان قشر فرهیخته جامعه وظیفه سنگینی بر عهده دارند و شایسته است با الگوگیری از راه شهدا، به‌خوبی در این زمینه ایفای نقش نمایند.
در این دیدار صمیمانه مادر شهید والامقام سید مصیب لنگری، به بیان خاطراتی از زندگی شخصی، اخلاق و منش شهید پرداخت. 
شهید سید مصیب لنگری، در سال ۱۳۴۶  در بجنورد پا به عرصه وجود نهاد، او علاقه شدیدی به تحصیل داشت، دوره ابتدایی و راهنمایی و متوسطه را در شهر بجنورد گذراند.
در سال ۱۳۳۶ از دبیرستان همت بجنورد در رشته علوم تجربی فارغ‌التحصیل گردید سپس در رشته پزشکی دانشگاه شهید صدوقی یزد پذیرفته شد، در سال ۱۳۶۵ به‌صورت داوطلبانه بسیجی، تحت عنوان بسیجی آرپی جی زن دسته اخلاص در گردان نصرالله لشکر پنج نصر آماده نبرد بی امان با دشمنان اسلام گردید.
ضمن تحصیل در دانشگاه به جبهه‌های حق علیه باطل شتافت و در عملیات کربلای ۴ در مصاف با دشمنان اسلام به لقاالله پیوست و به فیض عظمای شهادت نایل گردید و پیکر پاکش در منطقه نبرد بر جای ماند.
سرانجام پس از سال‌ها دوری و فراق از زیر خاک های خون گرفته شلمچه با روحی بلند به آغوش خانواده بازگشت و بر دوش امت اسلامی شهر و دیار تشییع، تجلیل و تکریم گردید. 
گفتنی است طرح ملی یاد یار که به تجلیل از شهدای دانشجو و شهدای عرصه علم و فناوری می‌پردازد، توسط سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی و واحدهای جهاددانشگاهی در سراسر کشور برگزار می‌شود.