لزوم ایجاد فضای صمیمی در مسائل قرآنی میان دانشجویان

حجت‌الاسلام رضا نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالیبه گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، حجت‌الاسلام رضا نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی امروز 21 خردادماه سال جاری در شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌های استان با تأکید بر لزوم ایجاد فضای صمیمی در مسائل قرآنی میان دانشجویان، اظهارکرد: باید بسته‌های قرآنی متفاوتی متناسب با هر موقعیتی تدوین شود تا تدبر در آیات قرآن با ادبیات و روش‌های مختلف برای همگان جذابیت داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید بازنگری در فعالیت‌های توسعه امورات قرآنی در دانشگاه‌ها صورت گیرد، ادامه داد: باید بر این موضوع تمرکز کنیم که 10 سال گذشته انجام برخی فعالیت‌ها چه تأثیراتی و اجرای برنامه‌های امروز چه کارکردی در جامعه داشته است.

نوری با اشاره به اینکه باید امورات قرآنی در جامعه فراگیر شود، افزود: باید از ظرفیت اساتید و مربیان دلسوز و دغدغه‌مند در حوزه توسعه فعالیت‌های قرآنی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در برهه‌ای از زمان ایجاد موج‌های مختلفی همانند برپایی نمایشگاه و مسابقات قرآن در موج آفرینی و توسعه فرهنگ قرآنی تأثیر بسیاری دارد، تصریح کرد: قرآن سند ایمان و طهارت و تضمین ورود به بهشت و چراغ راه است و مسلمانان تنها ملتی هستند که از قرآن کریم به عنوان سندی برای ارتباط با خداوند استفاده می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی با اشاره به فعالیت خبرگزاری ایکنا در استان، تصریح کرد: با توجه به پوشش خبری رویدادهای قرآنی در استان از سوی این خبرگزاری اما باز هم باید این رسانه و کارکرد آن هر چه بیشتر در جامعه معرفی شود.

یادآور می‌شود، در این نشست نمایندگان کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها به بیان گزارش کار خود در توسعه فعالیت‌‎های قرآنی پرداختند.