افتتاح 7 مرکز مشاوره ازدواج در خراسان‌شمالی

ایمان فیروزه، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌شمالیایمان فیروزه، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌شمالی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌شمالی اظهارکرد: در دو ماهه سالجاری تعداد مراکز مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده استان از ١٢ مرکز به ۱۹ مرکز افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ١٣ مرکز شهرستان بجنورد،دو مرکز شهرستان شیروان، یک مرکز شهرستان سملقان، یک مرکز شهرستان رازو جرگلان، یک مرکز شهرستان گرمه، یک مرکز شهرستان مانه دارای مجوز از ورزش و جوانان می‌باشند و در خصوص مشاوره‌های رایگان افراد نیازمند و مناطق محروم شهرستان مربوطه درحال فعالیت هستند.

فیروزه افزود: مراکز مشاوره‌های قبل از ازدواج و مشاوره خانواده برای هر فرد پاسخگویی به مسائل ازدواج به صورت حضوری و هم راهنمای تلفنی و اینترنتی را انجام می‌دهند. 

وی گفت: با استناد به ماده چهار قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان با موضوع حمایت و توانمندسازی جوانان با ایجاد مراکز تخصصی ازدواج و خانواده در راستای تحقق سیاست‌های کلی جمعیت، آیین نامه ساماندهی و اعتبار بخشی مراکز مشاوره درچارچوب تفاهم نامه فی مابین معاونت امور جوانان وزارت و سازمان نظام روانشناسی کشور تنظیم شده است.