کد خبر: 3804718
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
گروه اجتماعی-استاندار خراسان‌شمالی در مراسم تجلیل از اعضای ستاد چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی استان با اشاره به ارتباط ویژه مردم با نظام جمهوری اسلامی و انقلاب بر کوتاه کردن روند اجرای کارهای اداری تاکید کرد.

روند اجرای کارهای اداری برای مردم روان‌سازی شود

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، دکتر محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان‌شمالی در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: ارتباط میان مردم و نظام جمهوری اسلامی بسیار خاص و ویژه است که حضور پر خروش مردم در راهپیمایی 22 بهمن سال گذشته علی رغم تمامی نداشته ها و مشکلات اقتصادی بیانگر این موضوع بود و در واقع این حضور تمام کننده تلاش ها و برنامه ریزی های ستاد چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی استان بود.
وی افزود: مردم ما آگاه هستند و در مواقع لزوم برای حمایت از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی با کنار گذاشتن دلخوری‌ها به دلیلی کمبودها و نداشته‌ها، در صحنه‌های مختلف حاضر می‌شوند.
وی عنوان کرد: به رغم ارائه خدمات بی شمار نظام جمهوری اسلامی در عمر چهل ساله خود برخی کمبودها وجود دارد که موجب دلخوری مردم می‌شود که این دلخوری ما را برای ایجاد گسست ارتباط میان مردم و نظام نگران می‌کرد اما مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه نشان دادند هماهنگی دل و باطن مردم و انقلاب پیوسته است و دشمنان استکبار باید به دنبال راهکار دیگری برای از گسست این ارتباط باشند.
شجاعی با بیان اینکه این حضور با شکوه و موج ایجاد شده بر جلساتی که دشمنان نظام خارج از مرزها برای جمهوری اسلامی برگزاری می کنند تاثیر زیادی داشت، خاطر نشان کرد: حضور کشورهای استکبار ستیز در کشورهای اطراف ما به دلیل نبود حضور مردم بود که می‌توان به حضور آمریکا در عراق اشاره داشت که هیچ گونه مقاومتی گزارش نشد و این به معنای نبود ارتش و تعصب در این کشور نبود بلکه پیوستگی بین مردم و نظام از بین رفته بود.
نماینده عالی دولت در خراسان‌شمالی ادامه داد: مردم ارتباط پیوسته خود با نظام و انقلاب اسلامی را در ۸ سال دوران دفاع مقدس و دوران بعد از آن به جهانیان ثابت کردند.
شجاعی تاکید کرد: قدردانی ما از حضور مردم در صحنه‌های مختلف با هدف حمایت از نظام و انقلاب اسلامی باید در عمل و نه در حد برگزاری جلسات و اخذ مصوبات باشد.
شجاعی با بیان اینکه باید تغییر و تحول در رفتار مدیریتی و بدنه اجرایی خود با مردم داشته باشیم، مطرح کرد: در دیگر کشورها مردم با بروز اندک کوتاهی در اقتصاد و رفاه، سیستم اجرایی را تا تامین نهایی رها نمی کنند اما مردم در جمهوری اسلامی برای حل مشکلات به مسئولان فرصت می‌دهند.
وی گفت: برای حل مشکلات باید پیش بینی، ساماندهی، هماهنگی و جلوتر حرکت کردن از مسائل مورد توجه باشد تا مردم احساس کنند ما دلسوز آنان هستیم و برای حل دغدغه‌هایشان کوتاهی نکردیم که این موارد در بحران سیل اخیر استان به خوبی مشاهده شد.
شجاعی خطاب به معاون سیاسی خود دستور داد: نحوه شکل گیری کارگروه تبیین گام دوم انقلاب در استان پیگیری شود.
وی تاکید کرد: بعد از حضور با شکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن سال گذشته مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب را تبیین کردند و بنده تاکید دارم فرمایشات و تاکیدات ایشان نباید تنها در سربرگ ها و بنرها بلکه باید در عمل اجرایی شود.
استاندار خراسان‌شمالی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: سیستم‌های اداری را روان تر کنید و اجازه نفس کشیدن به مردم را بدهید.
شجاعی افزود: کار یعنی همان لحظه و مستقیم، بنابراین با طولانی تر کردن روند اجرای کارهای اداری مردم را آزار ندهیم.
وی عنوان کرد: کار اجرایی باید در بدنه سیستم دستگاه‌های اجرایی استان تعریف شود چرا که مردم با کارکنان و معاونان دستگاه اجرایی سر و کار دارند و بنابراین تنها اعتقاد یک مدیر برای روانسازی کارها کافی نیست.
وی خاطر نشان کرد: ابلاغ مدیریتی برای انجام کارهای بزرگ و نه برای جابجایی افراد است و نباید خود را مشغول انجام کارهای بیهوده کنیم.
نماینده عالی دولت در خراسان‌شمالی با اشاره به سیل اخیر استان اظهار داشت: از روزهای نخست پیگیر جذب اعتبارات برای جبران خسارت های ناشی از سیل بودیم و موارد حساس را به مسئولان کشوری گوشزد کردیم. شجاعی افزود: به دولت اعلام کردیم منازل روستایی زیادی در این سیل آسیب دیدند که این به دلیل نبود ساماندهی این موضوع توسط دولت در گذشته بود و همچنین دلیل اینکه گزارشی از تخریب پل در استان گزارش نشد به دلیل نساختن پلی از سوی دولت در استان بوده است. شجاعی مطرح کرد: برای بازسازی مناطق سیل زده ستاد استانی تشکیل شده است و تلاش داریم با کاری منسجم و جمعی نگرانی های مردم سیل زده را به ویژ در موارد مسکن، راه، ابنیه و محل نگهداری دام روستاییان برطرف کنیم و در این راستا از انجام کارهای انفرادی توسط دستگاه های اجرایی که نوعی سهم مهلک است، جلوگیری خواهیم کرد.
وی گفت : برای انجام کارها باید از نیروهای مردمی به خوبی بهره مند شویم این در حالی است که ما عادت کردیم صفر و تا صد کارها را خودمان و بدون حضور مردمی انجام دهیم.
شجاعی تاکید کرد: هر شهرستان حداقل ۱۰۰ نیروی دواطلب را معرفی کند تا در مجموع ۸۰۰ نیروی کاری، اجرایی و آموزش دیده در استان داشته باشیم و آنان با افتخار در کارهای اجرایی استان نقش داشته باشند.
وی عنوان کرد: ۱۲ اردیبهشت ماه سال جاری زمان رونمایی از سند توسعه استان به عنوان چراغ ره رشد و پیشرفت استان خواهد بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: