کد خبر: 3887521
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
منتخب مردم اسفراین در مجلس یازدهم شورای اسلامی گفت: باید در مجلس جدید ‌قوانین مزاحم و دست و پاگیر را برای تحقق «جهش تولید» اصلاح کنیم.

قوانین دست‌وپاگیر در مجلس شورای اسلامی برای تحقق«جهش تولید»باید اصلاح شودامان‌‌الله حسین‌پور، منتخب مردم اسفراین در مجلس یازدهم شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان شمالی، با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید»، اظهار کرد: متأسفانه عملکرد دولت در سال گذشته در راستای تحقق اهداف رونق تولید رضایت‌بخش نبوده است.

وی با بیان اینکه بیشتر نگاه دولت در سال‌های گذشته به بیرون بوده است، افزود: دولت در سال‌های گذشته نگاه به درون را در دستور کار قرار نداده و اکثر تولیدی‌ها و شرکت‌های تولیدی در تمام بخش‌ها اعم از کشاورزی و صنایع سر و سامان مناسبی نداشتند.

نماینده منتخب مردم اسفراین در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، تصریح کرد: هر چند اقداماتی از سوی دولت در راستای تحقق اهداف رونق تولید انجام شده اما با نقطه ایده‌آل فاصله بسیار زیادی داریم.

حسین‌پور در ادامه با تأکید بر اینکه دولت باید به منظور تحقق اهداف جهش تولید ملی، موانع تولید را در مرحله نخست شناسایی کند، ابراز کرد: در برخی از موارد موانع تولید شناسایی شده اما اقدامات مؤثری در راستای رفع این موانع صورت نگرفته که در سال جاری باید این اقدامات به صورت جدی دنبال شود.

وی نخستین و مهمترین مانع جهش تولید را قاچاق کالا در کشور بیان کرد و افزود: باید با تاثر گفت موضوع قاچاق کالا در کشور حل نشده به طوری که کالاهایی به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند که تولیدکنندگان داخلی به راحتی می‌توانند آنها را تولید کنند، اما به دلایلی به طور سازمان یافته باز هم شاهد قاچاق کالا در کشور هستیم که باید دولت در برابر قاچاق کالا عرض اندام داشته باشد تا به بحث تولید داخلی ضربه‌ای وارد نشود.

منتخب مردم اسفراین در مجلس یازدهم شورای اسلامی با اشاره به بروکراسی اداری حاکم بر کشور، افزود: بروکراسی اداری فراوان و قوانین دست و پاگیری که در کشور وجود دارد، سرمایه‌گذاران را خسته و ناامید کرده و دولت هم نتوانسته آیین‌نامه‌های اجرایی را به‌ خوبی تنظیم کند. لذا تولیدکنندگان در بحث مجوزهای تولید و موافقت نامه‌های اصولي همچنان سرگردان هستند.

حسین‌پور تصریح کرد: حمایت از تولیدات داخل و رفع موانع فروش از دیگر مواردی است که باید در راستای تحقق جهش تولید ملی به آن توجه ویژه داشت، به نحوی که دولت باید برای فروش محصولات تولیدکنندگان داخلی چه در داخل کشور و چه در بازارهای همسایه و منطقه چاره‌اندیشی مناسبی داشته باشد.

وی با تأکید بر تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و با اشاره به وظایف مهم مجلس در بحث جهش تولید ملی، اذعان کرد: مجلس باید قوانین مزاحم و دست و پاگیر را شناسایی و برای اصلاح آنها اقدام مثبتی کند. ضمن اینکه  برخی از قوانین در اجرای صحیح آن از سوی دولت دچار مشکل هستند که باید مجلس در این موارد نیز نظارت صحیح کند.

نماینده منتخب مردم اسفراین در مجلس آینده شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه مجلس آینده در حوزه نظارت نقش بسزایی در تحقق اهداف شعار سال مقام معظم رهبری دارد، گفت: در حال حاضر ظرفیت‌های خوبی در کشور به منظور رونق تولید و حمایت از تولیدکنندگان و صنایع داخل وجود دارد که باید هم دولت و هم مجلس با یکدیگر به صورت هماهنگ عمل کنند تا اهداف رهبری در راستای نامگذاری سال جهش تولید ملی به سرانجام برسد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: