کد خبر: 3900844
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۴
معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی مقابله با قاچاق کالا و ارز را الزامی برای جهش تولید دانست و گفت: تساهل و تسامح در برخورد با قاچاق کالا و ارز موجب می‌شود منویات مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید محقق نشود.

مقابله با قاچاق کالا و ارز؛ الزامی برای جهش تولیدولی‌الله حیاتی، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به اینکه برخورد با قاچاق کالا و ارز باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: در خصوص قاچاق کالا و ارز در استان با سه مقوله سوخت، دام، گندم و آرد مواجه هستیم که برنامه‌ریزی گسترده امسال دشمنان بر قاچاق گندم و آرد است.

وی افزود: برای جلوگیری از قاچاق سوخت، فرمانداران یک ماه فرصت دارند به مردم در روستاهای گازرسانی شده اطلاع‌رسانی کنند تا گازکشی خود را انجام دهند و سهمیه سوخت آنان حذف شود.

حیاتی تصریح کرد: برخی از خانوارها در این روستاها بضاعت مالی کافی برای گازکشی ندارند که باید به کمک نهادهای حمایتی و یا اعطای تسهیلات این امر تحقق یابد.

معاون استاندار افزود: خواستار راه‌اندازی نمایندگی اموال تملیکی در استان هستیم تا مردم استان به دلیل رفت‌وآمد به مشهد برای پیگیری کالاهای قاچاق دچار مشکل نشوند.

وی مطرح کرد: پس از ارسال حکم تعزیرات به کمیسیون ماده ۵۰ استان برای بررسی کالاهای قاچاق گرفته شده این کمیسیون و اموال تملیکی باید حداکثر ظرف یک هفته موضوع را بررسی و اعلام کنند تا مردم گرفتار فرآیندهای اداری نشوند.

حیاتی اشاره کرد: انبارهای در انتظار تأیید و غیرفعال از فهرست خارج شوند و اگر فردی خواستار فعالیت در این حوزه بود با داشتن ساز‌وکار قانونی به اداره صمت استان مراجعه کند.

وی بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا سازمان جهاد کشاورزی برای جلوگیری از ازدحام مردم در مرکز استان و شهرستان‌ها پلاک‌گذاری ادوات کشاورزی را به بخش‌ها و دهستان‌ها ببرند.

حیاتی یادآور شد: اجرای طرح ممنوعیت عرضه کالاهای فاقد شناسه در حوزه لوازم خانگی به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف شد که باید پیگیری و اجرا شود.

حیاتی همچنین بر ممنوعیت حمل دام‌های فاقد پلاک‌گذاری و برخورد با عرضه پوشاک فاقد شناسه تأکید کرد و خبر داد: امسال در حوزه قاچاق کالا و ارز ایست بازرسی فعالی مستقر خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: