کد خبر: 3927165
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی گفت: سالمندان جزو سرمایه‌های کشور هستند و احترام به آنان هویت‌بخشی به جامعه است.

احترام به سالمندان هویت بخشی به جامعه استبه گزارش ایکنا از خراسان شمالی، احمد برادران، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی، 13 مهرماه، در نشست شورای سالمندان استان با بیان اینکه در فرهنگ دینی ما بر نیکی به والدین تأکید شده است، افزود: امروز در حوزه علوم روانشناسی رشته سالمند شناسی و سلامت سالمندان از رشته‌های تخصص‌های دانشگاهی است.

وی با تأکید بر اینکه برای بهترین استفاده از ظرفیت سالمندان باید برنامه‌ریزی کنیم، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید با این نگاه به امور سالمندان بپردازند.

برادران به جمعیت ١٠ درصدی کنونی سالمندان کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس پیش بینی‌ها،  این رقم به ٢٠ درصد خواهد رسید و سطح زندگی کنونی به ویژه کم تحرکی این روند را تسریع می‌کند.

وی با بیان اینکه ایجاد و تأمین امکانات و تجهیزات در شهرها برای شهروندان است که باید همه بهره‌مند شوند، تأکید کرد: از متولیان امر می‌خواهیم سند یا چشم‌اندازی برای مشخص کردن مسیر سال‌های آینده برای بهتر شدن شرایط سالمندان استان تهیه و ارائه کنند و در این راستا از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی بهره‌مند شویم.

برادران انتقال ارزش‌ها را از کارکردهای آموزش و پرورش توصیف کرد و افزود: چه ارزشی بالاتر از تکریم بزرگان است در حالی که فرآیند سالمندی برای همگان در گذر زمان اتفاق میافتد. احترام به سالمندان هویت بخشی به جامعه است که تحقق این هدف مستلزم یک کار فرهنگی از سوی دستگاه‌های اجرایی حوزه فرهنگ، آموزش عالی و آموزش و پرورش است.

وی با ارائه پیشنهاد ایجاد دهکده سالمندان اظهار کرد: از امروز به عنوان یک دغدغه اجتماعی برای انجام کاری ماندگار برای سالمندان استان را برنامه‌ریزی و اجرا کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: