کد خبر: 4042590
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: مسجد منبع و سرچشمه رشد رشته‌های هنری است.

تقی صادقی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالیتقی صادقی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان شمالی، با اشاره به اینکه ارتقاء فرهنگ و هنر تنها  با نزدیک شدن به مسائل مردم صورت می‌گیرد، اظهار کرد: تحقق این اهداف تنها از طریق مسجد صورت می‌پذیرد.

وی با اشاره به ضرورت پرداختن به جایگاه مسجد گفت: مسجد منبع و چشمه جوشان  رشد و تربیت رشته‌های هنری است و بسیاری از هنرمندان این عرصه را در دل خود  پرورانده لذا در توجه به ایجاد زمینه‌های رشد این حوزه خواستار برگشت به مسجد و رونق مساجد هستیم.

صادقی همچنین  توسعه فرهنگ و هنر را در گروه مردمی شدن، پرداختن و نزدیک شدن به مسائل و مطالبات عمومی عنوان و اضافه کرد: هموار شدن و دسترسی به این مسیر تنها از طریق مسجد میسر می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه امروز برخی از روش‌های ارائه شده و برنامه‌های حوزه فرهنگ و هنر، مدل غربی به خود گرفته است، ادامه داد: این بدان معنا نیست که قصد جنگیدن با متخصصین و نخبگان این حوزه را داریم، بلکه سعی داریم با کمک هنرمندان و فرهنگیان و محور قرار دادن مبانی ارزشمند دینی، هنر و فرهنگ، روی ریل درست و مردمی حرکت کند و اثر بخش شود.

وی تعامل با نهادهای مختلف فرهنگی و مطرح ساختن راهکارهای رسیدگی به مسایل مهم مردمی به کمک زبان فرهنگ و هنر در شوراهای مهم ازجمله شورای فرهنگ عمومی و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و نیز مشاوره دادن به افراد اثرگذار در این نهادها را  توصیه و مورد توجه قرار داد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: