کد خبر: 4044927
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷

امام جمعه بجنورد گفت: مخاطبِ شعارهای سال که از سوی مقام معظم رهبری مطرح می‌شود، مسئولین هستند.

حجت‌الاسلام رضا نوری، امام جمعه بجنوردحجت‌الاسلام رضا نوری، امام جمعه بجنورد، پنجم فروردین ماه، در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه که در مصلی بجنورد برگزار شد، با اشاره به اینکه مخاطب شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری مطرح می‌شود، مسئولین کشور هستند، اظهار کرد: دلیلِ اینکه مقام معظم رهبری شعار سال را برای عموم مردم نیز تبیین می‌کنند این است که مردم شعار سال را بدانند و برای تحقق شعار سال از مسئولین کشور مطالبه کنند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر اساس نیاز جامعه شعارهای سال را مطرح می‌کنند، افزود: تأکید ۱۰ ساله مقام معظم رهبری به مسائل اقتصادی نشان از اهمیت این موضوع دارد و ایشان احساس می‌کنند امکان اینکه  این ملت و کشور از ناحیه مسائل اقتصادی آسیب ببینند وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با تأکید براینکه مباحث فرهنگی و اجتماعی نیز اهمیت بسیاری دارد، ادامه داد: دشمن به مسائل اقتصادی تمرکز ویژه‌ای دارد و به دنبال آسیب زدن به کشور هستند از همین جهت ضروری است که آمادگی لازم برای مقابله با نقشه‌های دشمنان را داشته باشیم.

امام جمعه بجنورد با اشاره به ضرورت خنثی‌سازی تحریم‌ها، افزود: اگر اقدامات مناسب در حوزه اشتغال دانش‌بنیان، تولید و... انجام شود، به طور قطع تحریم‌ها خنثی می‌شود.

نوری با بیان اینکه تولیدِ مبتنی بر دانش از تأکیدات مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۱۴ میلیون تحصیل کرده داریم که تعداد زیادی از این افراد بیکار هستند و اگر تولید مبتنی بر دانش انجام شود، مشکلات بیکاری جوانان کشور نیز حل می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: