کد خبر: 4058545
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: ششمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی خراسان شمالی با مشارکت ۸۳ درصدی نمایندگان هیئات مذهبی، همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

رفیعی، مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالیبه گزارش ایکنا از خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات استان، حجت‌الاسلام حمید رفیعی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، اظهار کرد: تعداد ۷۱۵ هیئت مذهبی در خراسان شمالی در سامانه طوبی به ثبت رسیده است که از این تعداد ۵۱۶ نماینده هیئت، روز گذشته، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ششمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی خراسان شمالی به‌ پای صندوق‌های رأی آمدند.

وی با بیان اینکه هیئات مذهبی محور جهاد تبیین و قدرت نرم گفتمان‌سازی در قامت انقلاب اسلامی هستند، افزود: هیئات مذهبی به ‌عنوان قدرت نرم گفتمان سازی در نظام مقدس اسلامی همواره در راستای بسط ارزش‌ها و دفاع از حریم امامت و ولایت با تأسی از قیام عاشورا نقش‌آفرین بوده‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی افزود: شبکه هیئات مذهبی یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین ظرفیت‌های اجتماعی محسوب می‌شود که راهبری این شبکه توسط خود مردم و در قالب شورای هیئات مذهبی شهرستان و استان انجام می‌شود و سازمان تبلیغات اسلامی به‌مثابه خادم این شبکه‌ها عمل می‌کند.

حجت‌الاسلام رفیعی تصریح کرد: یکی از مسئولیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی که به فرموده امام امت از مهم‌ترین رویش‌های انقلابی است؛ سازمان‌دهی، رهبری و راهبری و خدمت‌گزاری به هیئات مذهبی به‌ عنوان یک مجموعه فاخر دینی و مذهبی است و یکی از مباحث مهمی که در قامت راهبری این مجموعه فاخر دینی و مذهبی بر عهده اداره کل تبلیغات اسلامی استان قرار دارد، تشکیل نهاد تخصصی و میان تخصصی شورای هیئات مذهبی در سطح شهرستان، استان است.

وی افزود: انتخابات شورای هیئت مذهبی برای انجام امور مذهبی و فرهنگی در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا، هر ۴ سال یک‌بار برگزار می‌شود که امسال شاهد حضور چشمگیر نمایندگان هیئات مذهبی استان در ششمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی بودیم.

حجت‌الاسلام رفیعی ضمن تقدیر از حضور پرشکوه هیئات مذهبی و دست‌اندرکاران برگزاری این انتخابات اظهار کرد: ششمین دوره انتخابات هیئات مذهبی خراسان شمالی در حالی به پایان رسید که مشارکت نمایندگان هیئات نسبت به ۴ سال قبل حدوداً ۱۰ درصد افزایش داشته است.

گفتنی است انتخابات شورای هیئات مذهبی خراسان شمالی در ۸ شعبه شهرستانی و به ‌طور خاص در مساجد و حسینیه‌های محوری، روز گذشته، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۱۴:۰۰ برگزار شد و اسامی منتخبین پس از تأیید توسط مبادی ذیصلاح به اطلاع عموم رسانده می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: