کد خبر: 4060152
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴

اعمال ویرایش آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان، بدون حضور ناظران مجلس

عضو ناظر مجلس در کمیته تدوین آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان گفت: ویرایش‌های پایانی آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان بدونِ حضور ناظرین کمیسیون آموزش آنجام می‌شود.

محمد وحیدی، عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی محمد وحیدی، عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان شمالی، درباره آخرین وضعیت تدوین آیین نامه اجرایی مجلس، اظهار کرد: در ماده ۹ قانون رتبه بندی معلمان به لحاظ زمانی ملاحظه‌ای وجود دارد و آن هم اینکه آیین نامه اجرایی باید با محوریت وزارت آموزش و پرورش و همکاری سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی ظرف مدت یک ماه به تصویب برسد اما در حال حاضر پس از گذشت دو ماه از ابلاغ این قانون، هنوز هیچ مصوبه‌ای در دولت در خصوص رتبه‌بندی معلمان تصویب نشده است.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعلل در تصویب آیین نامه اجرایی حتی با دستور رئیس‌جمهور نیز سرعت نمی‌گیرد، افزود: آیین‌نامه اجرایی در کمیته تدوین آیین‌نامه به دفعات مکرر ویرایش شد ولی مشخص نیست به چه دلیلی در حال حاضر در کمیسیون‌های دولت، بدون حضور نمایندگان ناظر مجلس مجدداً ویرایش می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر مجلس برای اجرای این قانون در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ رقمی معادل ۱۳ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرد و برای سال ۱۴۰۱ نیز رقمی معادل ۲۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفت، اما متأسفانه دولت به جای ابلاغ این قانون برای اجرا از ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰، به دنبال محاسبه کسورات است. در حالیکه می‌توان این کسورات را با یک قانون متمم جبران کرد ولی ما معتقدیم حتی در صورت اجرا کسوراتی هم ایجاد نخواهد شد.

وحیدی اضافه کرد: موضوع پرداخت پاداش پایان خدمت و سایر کسورات آموزش و پرورش هیچ ارتباطی به اجرای قانون رتبه بندی معلمان ندارد؛ در طول سنوات گذشته هم، کسورات نام برده از اعتبارات خود وزارتخانه مربوطه پرداخت شده است.

عضو ناظر مجلس در کمیته تدوین آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان تأکید کرد: سؤال این است، چرا باید رویکردی اعمال شود که ما پاسخگوی تبعات اجتماعی آن باشیم، درحالیکه رئیس‌جمهور بارها دستور تسریع در اجرای قانون رتبه بندی را صادر کرده اما کارشکنی‌هایی از بدنه دولت صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه برخی افراد که از گذشته همچنان در بدنه دولت حضور دارند خوراک و اطلاعات غیر واقعی و بدون نظر وزیر آموزش و پرورش به رئیس‌جمهور گزارش می‌دهند و این خوراک اشتباه، موجب نارضایتی قشر فرهنگیان جامعه شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :