کد خبر: 4078020
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۵

جشنواره سراسری قصه گویی، فرصتی برای شناخت و معرفی استعدادهای خراسان شمالی

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی از برگزاری دومین دو سالانه جشنواره سراسری قصه گویی با عنوان نهال امید با هدف ترویج قصه گویی، شناسایی، تشویق و بهره‌مندی از توانمندی‌های شبکه کتابخانه‌های عمومی از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد.

جشنواره سراسری قصه گویی، فرصتی برای شناخت و معرفی استعدادهای خراسان شمالیمهدی آریان، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به برگزاری دومین دو سالانه جشنواره سراسری قصه گویی با عنوان نهال امید، اظهار کرد: بحث تبلیغات برگزاری جشنواره سراسری قصه گویی از اهمیت بالایی برخوردار است و بنابراین ایجاد فضای تبلیغاتی در سطح شهر و کتابخانه‌های عمومی باید در دستور کار باشد.

آریان شناسایی استعدادها، تشویق و بهره‌مندی از توانمندی مختلف در کتابخانه‌های عمومی جهت اعتلای توسعه علمی و فرهنگی را یکی از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره عنوان کرد و افزود: ابن جشنواره در دو بخش قصه گویی صحنه‌ای و دیجیتالی در سه سطح ملی، منطقه‌ای و استانی برگزار می‌شود.

وی گفت: مسائل روز جامعه، سبک زندگی ایرانی-اسلامی، شعار سال( تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین) و موضوع آزاد محورهای موضوعی این جشنواره است.

آریان با بیان اینکه شعار این جشنوراه «قصه خوب؛ نسل خوب» است، افزود: علاقمندان برای شرکت در جشنواره تا ۳۱ مرداد ماه فرصت دارند پس از ثبت نام در وبگاه، ویدئویی از قصه گویی خود را (حداکثر ۴ اثر) فیلمبرداری و ضبط نموده و به وبگاه جشنواره ارسال می‌کنند. پس از بررسی آثار ارسالی و داوری افراد واجد شرایط به تفکیک استان انتخاب می‌شوند.

وی تصریح کرد: عموم مردم مخاطب هدف این دوسالانه هستند که در دو گروه «کتابداران» شامل دانشجویان رشته کتابداری، کتابداران شاغل، نهادی، مشارکتی و... و همچنین تمامی علاقه مندان شامل مادران، مربیان و شاغلان سایر دستگاه‌ها (شهرداری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کانون مساجد و...) به رقابت می‌پردازند.

بر این اساس علاقه‌مندان به شرکت در بخش قصه‌گویی صحنه‌ای باید با فیلمبرداری از قصه‌گویی خود به صورت حضوری و بر صحنه، بدون استفاده از جلوه‌های صوتی و تصویری، تدوین و به وبگاه جشنواره ارسال کنند. همچنین علاقه‌مندان به شرکت در بخش قصه گویی دیجیتال نیز باید قصه‌گویی خود را در بستر نرم افزارهای دیجیتال و به صورت الکترونیکی (ترکیبی از تصویر، ویدئو، متن، صدای قصه گویی، انیمیشن و غیره) تهیه و فایل ویدئویی خود را به وبگاه جشنواره به آدرس    WWW.SAMAKPL.IR ارسال کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha