کد خبر: 4078291
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴

خبرنگاران تصمیم‌ساز هستند

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: خبرنگار تصمیم‌گیرنده نیست اما تصمیم‌ساز است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، در حاشیه بازدید از جهاددانشگاهی خراسان شمالی، ضمن گرامیداشت روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاری وظیفه و شغل سختی است و خبرنگاران باید خبرها را مستند صحیح درست منتقل کنند  زیرا خبرنگار تصمیم گیرنده نیست اما تصمیم ساز است برای اینکه مسئولان تصمیم درستی را بگیرند باید خبر صحیح به آنها داده شود.

وی افزود: یک خبرنگار با انتشار خبر درست می‌تواند برای جامعه اتفاقات خوبی را رقم بزند و اگر خبری مستند نباشد و در جامعه منتشر شود می‌تواند بحران‌ساز و التهاب‌آفرین باشد.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: خبر نادرست می‌‎تواند موجب دعوا و اختلاف برای گروه‌‎های مختلف شود بنابراین مسئله مهمی است. خبرنگار باید به خبرش به‌‎طور  مستند، متقن، محکم و دلسوزانه بپردازد و در مواردی که لازم است به مساله بیشتر توجه کنند و آنچه را که کم اهمیت است  بزرگ جلوه ندهد.

حجت‌الاسلام نوری گفت: خبرنگاری کار پرارزشی است و این عزیزان باید توجه بیشتری به کارشان داشته باشند تا آنچه را که تهیه می‌کنند بتواند برای مردم و مسئولان مفید و موثر باشد و زمینه تصمیم‌های خوب را فراهم کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha