کد خبر: 4078332
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰

راه‌اندازی پایگاه مقالات ایرانی و خارجی در کتابخانه‌های خراسان شمالی

مدیرکل کتابخانه‌های خراسان شمالی از راه‌اندازی پایگاه مقالات ایرانی و خارجی در کتابخانه‌های استان خبر داد.

مهدی آریان، مدیرکل کتابخانه‌های خراسان شمالیمهدی آریان، مدیرکل کتابخانه‌های خراسان شمالی، با حضور در دفتر خبرگزاری ایکنا به مناسبت روز خبرنگار با اشاره به اینکه به دنبال تغییر کارکرد کتابخانه هستیم، اظهار کرد: قرار بر این نیست که کتابخانه محلی فقط برای انبار و یا امانت و پس گرفتن کتاب باشد بلکه باید در این مکان فعالیت‌های آمورزشی فرهنگی و علمی نیز انجام شود. 

وی گفت: در همین راستا نشست‌های ادبی به منظور معرفی کتاب‌های خوب با حضور انجمن‌های ادبی برگزار می‌شود. 

آریان افزود: یکی دیگر از اقداماتی که توسط این انجمن‌های ادبی در کتابخانه‌های استان انجام می‌شود، آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاخر کشور است. 

به گفته وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی مقاله نویسی، داستان نویسی، نگارش کتاب و ... از جمله اقدامات دیگری است که در کتابخانه‌های استان انجام می‌شود. 

این مقام مسئول تصریح کرد: بخش کودک را در تمامی کتابخانه‌های استان راه اندازی کرده‌ایم و به دنبال آن هستیم تا بخش نوجوان را نیز راه اندازی کنیم. 

وی در ادامه به کتابخانه‌های دیجیتال نیز اشاره کرد و گفت: نهاد کتابخانه‌ها به سوی راه اندازی کتابخانه دیجیتال پیش می‌رود. 

مدیرکل کتابخانه‌های خراسان شمالی تصریح کرد: در کتابخانه‌های خراسان شمالی پایگاه مقالات ایرانی و خارجی راه اندازی کرده‌ایم که اشتراک آن گرفته شده و به صورت رایگان در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.

 

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha