کد خبر: 4088840
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۵

کسب تندیس نخستین جشنواره آواهای آسمانی توسط شیخ ربنای خراسان شمالی

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی از برگزیده شدنِ شیخ ربنای استان در نخستین جشنواره آواهای آسمانی کشور خبر داد.

نخستین جشنواره آواهای آسمانیحجت‌الاسلام حبیب الله پاکدامن، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی، در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به برگزیده شدنِ شیخ ربنای استان در نخستین جشنواره آواهای آسمانی کشور، اظهار کرد: حجت‌الاسلام «محمدرضا محمدی» از قاریان و مربیان برجسته قرآنی و معروف به شیخ ربنا و از فعالان کانون‌های مساجد خراسان شمالی به عنوان یکی از برگزیدگان نخستین جشنواره آواهای آسمانی ویژه روستاها و عشایر کشور، تندیس این جشنواره را دریافت کرد.

وی ادامه داد: مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور حجت‌الاسلام «کمال الدین خداداده»، رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در مجتمع فرهنگی هنری آفتاب شهرستان اراک مرکز استان مرکزی برگزار شد، حجت‌الاسلام «محمدرضا محمدی» از اهالی روستای اسفیدان بجنورد و اعضای کانون فرهنگی هنری «شهدای اسفیدان»، تندیس جشنواره را در بخش «ربناهای قرآنی» دریافت و به عنوان یکی از قاریان برگزیده در این جشنواره معرفی شد.

پاکدامن افزود: 500 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره مذکور ارسال شده که پس از داوری در مرحله نخست 418 اثر به مرحله نهایی راه یافتند که داوران جشنواره این آثار را در 3 رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان، داوری و در نهایت 28 اثر را شایسته تقدیر معرفی کردند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی در پایان تأکید کرد: جشنواره مذکور در 4 رشته دعا خوانی و مناجات، مدیحه سرایی و مرثیه خوانی و ربناهای قرآنی برگزار شد که بیشترین آثار دریافتی مربوط به استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، هرمزگان، مازندران و گیلان بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha