کد خبر: 4088882
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴

برگزاری اختتامیه جشنواره قرآنی کودک و نوجوان در خراسان شمالی

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی از برگزاری اختتامیه جشنواره قرآنی کودک و نوجوان طی هفته جاری در مرکز استان خبر داد.

جشنواره قرآنی کودک و نوجوان خراسان شمالیسید ناصر حسینی، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلات اسلامی خراسان شمالی، در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به اینکه جشنوارنی کودک و نوجوان در دهه ولایت امسال برگزار شد، اظهار کرد: بیش از هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند که 35 نفر در رشته‌های قرائت، حفظ، اذان و ترتیل برگزیده شدند و در اختتامیه جشنواره که در هفته جاری برگزار می‌شود، از افراد برگزیده تجلیل می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره مذکور در سنوات گذشته به صورت شهرستانی برگزار می‌شد، افزود: در مقطع متوسطه اول از بجنورد 3 نفر، جاجرم 4 نفر، اسفراین 3 نفر، شیروان 2 نفر، فاروج و مانه نیز از هر شهر یک نفر در این جشنواره برگزیده شدند که از این تعداد 9 برگزیده پسر و 6 برگزیده دختر بودند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با تأکید براینکه در این جشنواره نیز بخش مرتبط با مدیران و مربیان قرآنی در رشته‌های حفظ 5 جزء، 10 جزء و ترتیل نیز وجود داشت، اضافه کرد: در این بخش نیز از جاجرم 5 نفر، بجنورد 3 نفر، شیروان 3 نفر، اسفراین و راز نیز هر کدام یک نفر برگزیده شدند که در این بخش نیز 3 برگزیده آقا و 10 برگزیده خانم بودند.

حسینی در پایان تصریح کرد: افزایش انس و ارتباط کودکان و نوجوانان استان با مجامع قرآنی و ایجاد انگیزه برای کودکان و نوجوانان جهت فعالیت در برنامه‌های قرآنی از اهداف این جشنواره است.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha