کد خبر: 4089253
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰

بدبینی به سازمان‌های امداد و نجات کشور، هدف دشمنان در اغتشاشات اخیر

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: دشمنان نظام در اغتشاشات اخیر، سازمان‌های امداد و نجات کشور را مورد هدف قرار دادند و به دنبال ایجاد بدبینی برای مردم نسبت به این سازمان‌ها بودند.

بدبینی به سازمان‌های امداد و نجات کشور، هدف دشمنان در اغتشاشات اخیربه گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام رضا نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، 10 مهرماه، در بازدید از ایستگاه آتش نشانی شهرستان بجنورد، با اشاره به اینکه اورژانس و آتش نشانی از نهادهای مورد اطمینان شهروندان است، اظهار کرد: اعتماد مردم به نیروهای امداد و نجات در کشور بسیار زیاد است و دشمنان نیز همین مسئله را مورد هدف قرار دادند تا اعتماد مردم به سازمان‌های امداد و نجات سلب شود.

وی با بیان اینکه دشمنان این روزها در حوزه جنگ شناختی فعالیت‌های گسترده‌ای دارند به گونه‌ای که می‌خواهند مردم نسبت به نهادهای خدمات رسان نظام اسلامی بدبین شوند، تأکید کرد: در اغتشاشات اخیر به بسیاری از افراد تلقین شده بود که نیروهای اورژانس و آتش نشانی خدماتی جداگانه به شهروندان ارائه می‌دهند در حالی که این نیروهای مظلوم برای کمک رسانی به افراد آسیب دیده در میدان حضور یافتند و با حملات اغتشاشگران نیز مصدوم شدند.

حجت الاسلام نوری تصریح کرد: برای جلوگیری از تکرار این وقایع تلخ باید دستگاه‌های متولی نشست‌هایی تخصصی با کارشناسان برگزار کنند و آموزش‌های لازم به شهروندان ارایه شود تا برنامه‌های دشمن برای خدشه‌دار کردن اعتماد عمومی به نهادهای کشور با شکست مواجه شود.

وی با تأکید بر اینکه آتش نشانان، مصداق بارز از خودگذشتگی هستند، گفت: آتش نشانان برای نجات و کمک به همنوعان خود بدون هیچ چشم داشتی در صحنه حوادث حضور پیدا می‌کنند و جان خود را به خطر می‌اندازند که این اقدام شایسته بهترین تقدیرها است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اضافه کرد: کار نیروهای آتش نشان حساسیت‌های خاصی دارد به گونه‌ای که وقتی حادثه‌ای رخ می‌دهد باید بدون هیچ تأخیری در محل حاضر و آتش‌سوزی را خاموش کنند تا امنیت فیزیکی و فکری را برای مردم فراهم کنند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha