کد خبر: 4089479
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳

چالش‌های فرهنگی نتیجه عدم رفع دغدغه‌های رهبر انقلاب است

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: چالش‌های فرهنگی موجود نتیجه عدم پیگیری دغدغه‌های مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام رضا نوری، امام جمعه بجنوردبه گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام و المسلمین رضا نوری، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی، امروز در نشست برنامه‌ریزی گرامیداشت 19 مهر، سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به استان، عدم پیگیری دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ را عامل برخی چالش‌های فعلی در جامعه دانست و اظهار کرد: دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی با تمام قوا به میدان آمده و در این زمینه از تمامی ابزارهای رسانه‌ای و تبلیغی استفاده می‌کند.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: سفر رهبری به خراسان شمالی پیشرفت قابل ‌توجهی را برای استان به ارمغان آورد که در این راستا علاوه بر برکات معنوی باید برکات عمرانی آن نیز برای مردم تبیین شود.

وی حضور پرشور مردم استان در سخنرانی محوری مراسم گرامیداشت سالروز 19 مهر را ضروری دانست و افزود: فضاسازی شهری از جمله مواردی است که باید در سطح شهر و در بین ادارات استان مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط با برکات سفر مقام معظم رهبری در ادارات استان و مصلی بجنورد از دیگر برنامه‌هایی است که باید برای گرامیداشت این روز مورد توجه قرار گیرد.

تولید محتوا در فضای مجازی، پاسخگویی به شبهات، تهیه کلیپ از فرمایشات مقام معظم رهبری، قربانی کردن و پخش آهنگ‌های حماسی مرتبط با سفر رهبری از دیگر برنامه‌هایی بود که نماینده ولی‌فقیه در استان برای گرامیداشت 19 مهر به آن‌ها اشاره کرد.

امام‌ جمعه بجنورد در ادامه اظهار کرد: باید سخنان رهبر معظم انقلاب در خراسان شمالی به‌ صورت مکرر مرور شود تا بتوانیم نظرات ایشان را در جامعه اجرا کنیم.

امام‌ جمعه بجنورد تأکید کرد: دشمن برای فرزندان ما چند برابر بیشتر از خودمان هزینه می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وقایع سیستان و بلوچستان، افزود: ماجرای تروریستی اخیر در زاهدان که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از هم‌وطنان ما شد، بسیاری از حقایق را روشن کرد و نشان داد این حوادث از بیرون کشور مدیریت می‌شوند.

وی با بیان اینکه دشمن با همه توان به میدان آمده و به اندازه کل دنیا، برای جنگ با ایران هزینه می‌کند، وقایع زاهدان را وابسته به تفکرات استکبار دانست و گفت: در جنگ تحمیلی نیز استکبار پس از حمایت‌های مالی از صدام و عدم نتیجه‌گیری مناسب، شخصاً وارد خلیج‌فارس و جنگ با ایران شد؛ اما باز هم نتوانست در مقابل مقاومت و عظمت ملت ایران، اقدام چشمگیری انجام دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha