مرحله استانی مسابقات قرآنی اوقاف در خراسان‌شمالی برگزار می‌شود
کد خبر: 4169295
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۶

مرحله استانی مسابقات قرآنی اوقاف در خراسان‌شمالی برگزار می‌شود

رئیس اداره امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی از برپایی مرحله استانی مسابقات قرآن در بخش آوایی و در مرحله استانی طی فردا 27 شهریور ماه خبرداد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی پرهیزگار، رئیس اداره امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالیحجت‌الاسلام والمسلمین علی پرهیزگار، رئیس اداره امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان اظهارکرد: مسابقات مرحله شهرستانی در رشته‌های آوایی با رقابت حدود ۵۵۰ نفر از بانوان و آقایان داوطلب در بازه ۲۵ تا ۳۱ تیرماه در استان انجام شد و در نهایتبرگزیدگان به مرحله استانی راه یافتند.

وی با ذکر اینکه از مجموع این تعداد داوطلب در نهایت ۱29نفر شامل ۷1خواهر و 58 برادر به مرحله استانی راه یافتند که فردا 27 شهریور ماه باید در مسابقات مرحله استانی شرکت کنند، ادامه داد: مسابقات خواهران در سالن اجتماعات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و برادران نیز در محل امامزاده سید عباس (ع) بجنورد برپا می‌شود.

رییس اداره امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی اظهار کرد: مراسم اختتامیه نیز بعد از نماز مغرب و عشاء در محل امامزاده سیدعباس(ع) بجنورد برپا می‌شود.

پرهیزگار با بیان اینکه در مجموع در سطح استان ۱۴۳۷ در چهل‌و‌ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن که از سوی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود، ثبت‌نام کرده‌اند.تصریح کرد: چهل‌و‌ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن در چهار بخش، آوایی انفرادی، در رشته‌های حفظ (۵،۱۰،۲۰،۳۰ جزء) قرآن کریم، قرائت، ترتیل، اذان و دعاخوانی برگزار شده است.

وی عنوان کرد: در بخش گروهی نیز مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن، در بخش معارفی عمومی، ترجمه سوره‌های یاسین و الرحمن و در بخش معارفی تخصصی، معارف قرآن، معارف نهج‌البلاغه، معارف صحیفه سجادیه نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام
captcha