حضور ۱۰ استان در همایش ملی نغمه‌سرایان اهل سنت در خراسان‌‌شمالی
کد خبر: 4196179
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱

حضور ۱۰ استان در همایش ملی نغمه‌سرایان اهل سنت در خراسان‌‌شمالی

جانشین فرمانده سپاه در امور اقشار خراسان‌شمالی گفت: همایش ملی نغمه‌سرایان اهل سنت با هدف افزایش انسجام، وحدت و همدلی بین اقوام اهل سنت کشور با حضور ۱۰ استان از سراسر کشور برگزار می‌شود.

حضور ۱۰ استان در همایش نغمه‌سرایان اهل سنت در خراسان‌‌شمالیبه گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، سرهنگ محمدبراتی، جانشین فرمانده سپاه در امور اقشار خراسان‌شمالی امروز، هفتم بهمن ماه در نشست خبری که در محل سازمان بسیج اقشار برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به میزبانی استان از همایش ملی نغمه‌سرایان اهل سنت، در این مهم ۱۰ استان اعم از کردستان، کرمانشاه، گیلان، آذربایجان غربی، هرمزگان، سیستان و بلوچستان حضور می‌يابند.

وی با اشاره به برپایی این همایش طی 9 بهمن ماه سال جاری ساعت 18 عصر در محل سالن بصیرت دانشگاه پیام نور بجنورد، افزود: آیین اختتامیه این همایش نیز پس از سه روز با حضور معاون هماهنگ‌کننده بسیج مستضعفان روز چهارشنبه برگزار می‌شود.

براتی با بیان اینکه در حاشیه برپایی این همایش ملی کارگاه تقریب مذاهب برای شرکت کنندگان این همایش با حضور مهمان کشوری پیش‌بینی شده است، گفت: همچنین در محل دانشگاه پیام نور نیز 22 غرفه صنایع دستی و سوغات استان با قابلیت فروش هم برپا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از 10 استان شرکت‌کنننده در این همایش 16 گروه به اجرا‌ی برنامه می‌پردازند، تصریح کرد: از این تعداد گروه‌ها چهار مورد از خراسان‌شمالی بوده، ضمن اینکه با هماهنگی‌های لازم این برنامه پخش زنده هم از صداوسیما دارد.

براتی با تأکید بر اینکه قرار است در این همایش، مداحان شعرا و نغمه سرایان اهل سنت در قالب‌های هنری به مدح پیامبر گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) بپردازند، گفت: تمام تلاش ما این است تا از پتانسیل اهل سنت در این همایش بهره ببریم و میزبان خوبی برای میهمانان اهل سنت کشور از استان‌های مختلف باشیم.

انتهای پیام
captcha