کد خبر: 4213092
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۱

شهرداری از دستگاه‌های اجرایی ۳۵۰ میلیارد تومان مطالبه دارد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: شهرداری از دستگاه‌های اجرایی ۳۵۰ میلیارد تومان مطالبه دارد که متاسفانه استانداری و برنامه و بودجه در این مهم اقدام موثری انجام نداده اند.

یوسف مغروری، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنوردبه گزارش ایکنا از خراسان‌‌شمالی، یوسف مغروری، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد امروز در نشست خبری اظهارکرد: یکی از اقداماتی که برای تحقق بودجه در دست اقدام است مطالبات شهرداری از دستگاه‌های مختلف بوده که حدود ۳۵۰ میلیارد تومان را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: برای دریافت این مطالبات باید استانداری و سازمان برنامه و بودجه نیز پایه کار باشند اما متاسفانه همچنان پرداخت این بدهی‌ها در اعتباراتی که به دستگاه‌ها اختصاص می‌یابد دیده نمی‌شود.
 
مغروری افزود: بودجه امسال شهرداری بجنورد ۱.۶ همت پیش بینی شده است که تلاش می‌کنیم آن را محقق کنیم. 
 
جمشید عین بیگی، رییس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در این نشست اظهار کرد: پیگیری برای ایجاد درآمد پایدار از رسالت‌های مدیران شهری شهرداری است که در این زمینه چهارهزار مترمربع فضای تجاری در مرکز استان ایجاد شد.
 
 وی ادامه داد: تجاری سازی فضاها و جلوگیری از خام فروشی زمین شهرداری در این دوره از شورای اسلامی شهر مرکز استان به جد در دست پیگیری است.
 
وی همچنین به اقدامات انجام شده برای ارتقای زیرساخت های حمل و نقل عمومی در شهر گفت: تامین و خرید ۲۶ دستگاه اتوبوس جدید پیگیری شد که شماری از این ناوگان به چرخه خدمات‌رسانی شهر اضافه شده است.
 
سید محسن موسوی، رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در این نشست بیان کرد: چهار پروژه شاخص سرمایه‌گذاری را دنبال می‌کنیم تا به سرانجام برسد. 
 
وی تصریح کرد: پارکینگ طبقاتی در هسته مرکزی شهر، ایجاد تقاطع غیر هم‌سطح و زیرگذر در میدان خرمشهر، ایجاد مرکز کنترل ترافیک و شهربازی بجنورد از جمله این پروژه‌ها محسوب می‌شود.
 
وی ادامه داد: معضل غیر فعال بودن فرودگاه بجنورد نیز یکی از موضوعاتی محسوب می‌شود که در بخش سرمایه‌گذاری نمود منفی دارد و باید تلاش کنیم تا با دیپلماسی شهری این مشکل برطرف شود.
 
موسوی افزود: در این دوره از شورای اسلامی شهر سرانه فضای سبز که به ازای هر فر چهار متر مربع بود با تلاش‌های بسیار به ۱۳ متر مربع افزایش یافت.
انتهای پیام
captcha